„Saulutė“ – vaikų sveikatos ugdymo darželis

Siųsti Versija spausdinimui

Paskutiniu metu vis dažniau ir garsiau kalbama apie tai, kad mūsų vaikai per mažai juda, jiems nepakanka fizinės veiklos, prastėja mažųjų sveikata. Dėl to tokios iniciatyvos kaip „Lietuvos mažųjų žaidynės“, kurias kartu su Respublikine ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), yra labai savalaikės ir sveikintinos. Šis ikimokyklinio ugdymo vaikams skirtas fizinio aktyvumo projektas jau iš tikrųjų yra labai populiarus – jame dalyvauja net 325 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš 47 savivaldybių, o tai jau daugiau nei trečdalis visų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų, ir šiuo metu įsitraukė daugiau nei 32 000 vaikų. Pradėjus organizuoti šias žaidynes 2016 metais, dalyvių skaičius auga kiek­vienais metais. Organizatoriai nurodo, kad šio projekto tikslas –  didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.
Raseinių lopšelis-darželis ,,Saulutė“ negalėjo praleisti progos dalyvauti tokioje smagioje veikloje. Žaidynėse dalyvauja net 17 lopšelio-darželio grupių. Tiesa, karantinas gerokai pakoregavo žaidynių eigą. Štai septintasis projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ sezonas buvo pradėtas 2021 m. vasario 2 d. nuotoline konferencija pedagogams ,,Nenustokime judėti“. Joje tarp 500 mokytojų dalyvavo mūsų įstaigos atstovės, projekto koordinatorės įstaigoje – kūno kultūros mokytoja Loneda Cirtautaitė ir PU mokytoja Reda Jocienė. Sveikinimo žodžius tarė žaidynių globėja, pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė, taip pat Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos prezidentė Audronė Vizbarienė.
Šiais metais projektas vykdomas trimis etapais. Pirmajame etape, nuo vasario 3 d. iki balandžio 30 d., vykdytos nuotolinės pamokėlės, dalyvavo visa įstaigos bendruomenė – ir tie, kurie yra namuose, ir lankantys ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Pamokėlėse žaismingai ir muzikaliai pristatyti įvairūs pratimai, skirti įvairioms raumenų grupėms, pamokėlių užduotys lavino koordinaciją, pasitikėjimą savo jėgomis. Naudotas pats įvairiausias sporto inventorius – kamuoliai ir lazdos, vaikiškos kėdutės, balionai ir net tualetinio popieriaus ritinėliai. Nuobodu nebuvo!
Visa pamokėlių medžiaga ir dar daug daugiau svarbios ir reikalingos informacijos skelbiama socialiniuose tinkluose, feisbuko grupėje https://www.facebook.com/lietuvosmazujuzaidynes. Ten buvo dedamos ir mūsų darželio nuotraukos. Maloniai kviečiame apsilankyti šiame puslapyje ir pamatyti, kaip mažieji sportininkai džiaugiasi dalyvaudami sportiniuose žaidimuose.
Labai džiaugiamės prisidėdami prie šios prasmingos sportinės veiklos, ypač šiuo sunkiu epidemijos laikotarpiu, kai visiems taip trūksta ir judėjimo, ir šilto betarpiško bendravimo. Jaučiame prisidėję prie vaikų teisingų ir sveikatai palankių įgūdžių formavimo. Ir kokia laimė – traukiant burtus per metodinį susirinkimą, mūsų lopšelio-darželio atstovai laimėjo mažiesiems būsimiesiems olimpiečiams net 5 futbolo kamuolius! Iš tiesų sportas daro stebuklus!
Tikimės, kad sportinė veikla mūsų mažuosius viena ar kita forma lydės visą gyvenimą. To jiems ir linkime!

Loneda Cirtautaitė,
kūno kultūros mokytoja

Komentarų nėra