„Skruzdėliadienis“ su rašytoja R. Dmuchovskiene ir dailininku G. Jociumi

Siųsti Versija spausdinimui

Birželio 1 dieną į biblioteką atskubėjo Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos 1 b ir 2 b klasių mokiniai. Jų jau laukė knygos „Skruzdėliukas Nežiniukas“ kūrėjai – rašytoja Rasa Dmuchovskienė ir dailininkas Gintaras Jocius. Svečiai vaikams pravedė žaismingą edukaciją, pavadintą „Skruzdėliadieniu“. Joje buvo kalbama ne tik apie skruzdžių, bet ir apie įvairiausių vabaliukų, sraigių, varlių, kurmių, šikšnosparnių bei kitų mažų padarėlių gyvenimą miškuose ir pievose. Edukacijos dalyviai sužinojo, kokie gyvūnai turi daug kojų ir labai daug dantų, iš kokių medžiagų skruzdėlės stato skruzdėlyną, o specialioje dėžutėje – formikariume galėjo stebėti tikrų skruzdžių gyvenimą.
Rašytoja R. Dmuchovskienė per šešėlių teatrą supažindino vaikus su būsima ketvirtos knygos apie skruzdėliuką Nežiniuką dalimi, o dailininkas pakvietė visus sušokti linksmą knygos veikėjų šokį ir suvaidinti knygos epizodą. Paskui buvo itin įdomi renginio dalis. Vaikai kartu su dailininku piešė piešinį – mįslę. Nupiešę vieną, antrą ar trečią nežinia kokio padarėlio kūno dalį, vaikai bandė atspėti, kas tai per gyvūnas. Ir neatspėję, ir atspėję svečių buvo apdovanoti prizais.
„Skruzdėliadienį“ itin papuošė dailininko G. Jociaus iliustracijų knygai „Skruzdėliukas Nežiniukas“ paroda. Ji visai vasarai pasiliko mūsų bibliotekos konferencijų salėje (II aukšte). Kviečiame apsilankyti bibliotekos darbo valandomis ir pasigrožėti.
Jolanta Gudeikytė,
Raseinių Marcelijaus Martinaičio Viešosios
bibliotekos Informacinių paslaugų ir
vaikų literatūros skyriaus vedėja

Komentarų nėra