„Urban Art’19“ Betygalos miestelyje

Siųsti Versija spausdinimui

Šių metų Raseinių rajono kultūros centro projektas „Prabylančios miesto erdvės“ persikels į Betygalą. Rugsėjo 6-osios popietę renginys prasidės menine akcija miestelio centre, o baigsis žygiu pėsčiomis į Ugionius ir programos tęsiniu šalia Ugionių bažnyčios.
Ilgiausias meno kūrinys
Rugsėjo 6 d. 17 val. Betygalos centre priešais seniūniją prasidės meninė akcija, kurioje bus kuriamas pats ilgiausias Raseinių istorijoje dekoratyvinis pano – 19 (!)
metrų ilgio ir beveik 2 metrų aukščio piešinys. Kūrinio tema – fantastinė Betygalos istorija nuo Vytauto laikų iki tolimos ateities. Piešinio pagrindą paruoš ir savanoriams dailininkams padės profesionalus menininkas Evaldas Mikalauskis. Dalyvių amžius ir skaičius neribojamas, kiekvienas galės palikti savo išskirtinį potėpį monumentalioje drobėje.
Roko ir elektronikos užtaisas
Nuo 19 val. scenoje koncertuos specialieji vakaro svečiai – grupė „Iris Tempest“ (Vilnius). Grupė  susibūrė 2018 m. ir iš karto pradėjo aktyviai dalyvauti muzikinėje veikloje, pasižymėjo konkurse „Garažas“. Grupė atlieka savo kūrybos muziką, kurioje susipina alternatyvaus roko, džiazo, eksperimentinės muzikos žanrai.
Daugiau apie „Iris Tempest“: https://www.youtube.com/watch?v=DnHdD2dH1zs,  https://www.youtube.com/watch?v=QFpItrNNCBU, https://soundcloud.com/iristempest.
Po grupės „Iris Tempest“ scenoje pasirodys elektroninės muzikos atlikėjai, jie užduos tinkamą ritmą būsimam žygiui į Ugionius.
Kūno ir sielos pratybos
Nuo Betygalos Dubysos slėniu nusidrieks žygio maršrutas
Šv. Jokūbo keliu iki stebuklingos Ugionių bažnytėlės. Kol kas juo dar netraukia minios piligrimų į Santjago de Kompostela, bet gal mes ir būsime tas pirmasis būrys, įspaudęs pėdsakus šventajame kelyje.
Ugioniuose lauks soti kareiviška košė ir penas sielai – poezija ir muzika, galima bus pasirinkti mėgstamą patiekalą iš šių visų pasiūlymų. Poezija koplytėlėje prie šventojo šaltinio žvakių šviesoje turėtų tapti pačiu geidžiamiausias skanėstu…
Muzikos ir poezijos virtuvėje dirbs Liaugaudų Teiberių šeima (autorinės dainos), o poezijos  desertus su slem padažu ruoš Darius Rekis ir draugai. Be abejo, šioje kūrybos virtuvėje kviečiame dalyvauti ir visus norinčiuosius su savo muzika ar tekstais.
Paskutinis maršrutinis autobusas iš Ugionių
Prisimindami garsiąja „Boney M“ dainą „Night flight to Venus“, nepraleiskime paskutinio autobuso iš Ugionių, kuris pirmą valandą nakties parskraidins atgal į Betygalą.
Dar kartą nusilenkime Vytautui Didžiajam, ir iki kitų susitikimų…
Meno kelionę organizuoja Raseinių rajono kultūros centras. Pagrindinė rėmėja – Lietuvos kultūros taryba.

Arūnas Kazlauskas

Komentarų nėra