… Kai pagaunu reikiamą greitį!!! – Lietuvos veterinarijos taurė 2011

Siųsti Versija spausdinimui

Remigijus POŠKUS

Įspūdingos žirgų kovos Lietuvos veterinarijos taurei laimėti vyko Raseinių hipodromo takelyje praėjusio sekmadienio popietę, kurias organizavo VšĮ Raseinių hipodromas. Gausiai susirinkęs žiūrovų būrys emocijas reiškė stipriau už įgarsinimo aparatūrą, kuomet žirgai kovojo finišo tiesiojoje.
Lenktynėse svečiavosi Lietuvos veterinarijos gydytojas, biomedicinos mokslų daktaras, Raseinių rajono garbės pilietis Kazimieras Lukauskas.
Už paramą šventei ir už tikėjimą hipodrome šuoliuojančio žirgo ateitimi dėkojame Raseinių maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkui Henrikui Medveckui, Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos Raseinių skyriui, kooperatinei bend-rovei „Raveta“, UAB „Veterzoo“, UAB „Zoo gama“, Liucijaus Atkočaičio veterinarijos vaistinei, UAB „Vetfarmas“, AB „Kauno grūdai“ bei privatiems veterinarijos gydytojams.
Pirmasis bėgimas Žalgirio mūšiui atminti stebino kova visoje distancijoje tarp žirgų Carenina (žokėja Inga Tolčiutė) ir Bonita Morena (žokėjus Simas Pužauskas). Finišo tiesiojoje pradėjo šlamėti stekai (raginimo priemonės), ir abu žirgai ėjo galva į galvą. Tik paskutiniuose metruose Carenina pasidavė Bonitai Morenai.
Antrasis bėgimas Veterinarijos gydytojams atminti prasidėjo intensyviu žirgų Carman ir Jarega spurtu.Bėgimo favoritas Nowy Raj su Žydre Žalaite sekė įkandin, tačiaUpirmajame rate, tik įbėgus į finišo  tiesiąją, nutrūko kilpa ir žokėja nukrito. Jaregai su Inga Tolčiute seko jėgos, o Carman su žokėja Fausta Poškute išlaikė savo poziciją iki pat finišo linijos.
Trečiasis bėgimas – „Karaliaus Mindaugo sprintas“ prasidėjo žirgo Akcent su Simu Pužausku tempo diktavimu, tačiau pabaigoje triumfavo Aurelija Janulytė su žirgu Bohema (laimėta be raginimo priemonės steko).
Bėgimas „Lietuvos veterinarijos taurė 2011“ pademonstravo geriausių Lietuvos lenktyninių žirgų kovą. Pirmame rate varžėsi Joy Kitty su Fausta Poškute ir Grand Samogitia su Gyčiu Laurecku, Nowa Rada su Simu Pužausku jas „medžiojo“. Ratas buvo įveiktas sprinto greičiu, tai nebūdinga beveik dviejų kilometrųdistancijai. Antrame rate tempas sumažėjo, Grand Samogitia prarado jėgas. Joy 
Kitty su Fausta Poškute iškovojo pirmąją vietą ir Lietuvos veterinarijos taurę, be to žirgas Joy Kitty buvo išrinktas ir gražiausiu šių lenktynių žirgu.

Komentarų nėra