Kraštiečių susitikimas Pramedžiavoje

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 8 dieną, sekmadienį, Pramedžiavos kaimo prieigose buvo galima pastebėti šventiškai papuoštus kelio ženklus, medžius ir palei tvenkinį nusidriekusias tvoras. Visi šventės atributai atvykstantiesiems bylojo apie neelinį renginį – Pramedžiavos kaimų bendruomenės, kraštiečių, bendraklasių, draugų ir giminių susitikimą. Susitikimo tikslas – išsaugoti bendruomeniškumą, susitikti, atgaivinti žinias apie kaimų kilmę ir pagerbti krašto šviesuolius, kurie savo kelią pradėjo būtent Pramedžiavoje arba aplinkiniuose kaimuose.
Šventė prasidėjo jau nuo ankstaus ryto: pirmieji svečiai susitiko šv. Mišiose už Pramedžiavos, Ražaitėlių, Gailiūnų, Plaušinių, Ražaičių, Rizgių ir kitus kaimus bei jų gyventojus. Po Mišių kaimo gyventojai ir svečiai sugužėjo į bendruomenės namus, kur jų laukė skanėstai ir plokštainis. Tuo metu kaimų jaunimas laiką leido per ilgus metus tradicija tapusioje sporto šventėje.
Nuo pietų visus į šventę kvietė Pramedžiavos vokalinio ansamblio ir Girkalnio kapelos „Gojus“ muzika. Nors šventės dieną iš dangaus pliaupė stiprus lietus, renginio dalyvius šildė jautrūs įvairių kaimų atstovų – Lietuvos veterinarijos gydytojo, biomedicinos mokslų daktaro Kazimiero Lukausko, rašytojos, biologės ir astrologės Angelinos Zalatorienės, Raseinių rajono tarybos narės Aldonos Radčenko, UAB „Autolera“ direktoriaus Ramūno Paulausko, ūkininko Vytauto Kleivos, darbščiosios Rasos Juodienės ir iškalbingo Broniaus Jašausko pasakojimai, prisiminimai apie gyvenimą kaime, kaimo istoriją, garsius kraštiečius ir bendruomenės ateities planus, kurių kasmet vis daugiau.
Atvykę svečiai – Raseinių rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas, Raseinių rajono tarybos narys Jonas Vazgys, Girkalnio seniūnijos seniūnė Justina Šaulienė, Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ atstovė Milda Mikolaitienė, Girkalnio kaimo bendruomenės pirmininkas Klemensas Šaulys sveikino susirinkusiuosius, kartu džiaugėsi pavykusiu renginiu.
Renginio dalyviai turėjo galimybę aplankyti Pramedžiavos muziejų „Grinčia“, neseniai įruoštą edukacijų ir parodų salytes. Čia nugulė Pramedžiavos ir kitų kaimų gyventojų rankdarbiai: tapyti paveikslai, mezginiai, iš vytelių ir daugelis kitų rankdarbių. Buvo galima pasigrožėti Pramedžiavos kaime užaugusios fotografės Živilės Marcinkevičienės fotografijų paroda, pamatyti kaimo gamtos vaizdų ir prisiminti, kaip keitėsi visų puikiai pažįstama gyvenvietė per daugelį metų.
Vakarėjant kaimų gyventojus ir svečius į tikrą geros nuotaikos fiestą su savo geriausiomis dainomis pakvietė grupė „Žemaitukai“. Šokiai, juokas ir pokalbiai bendruomenės šventėje aidėjo iki pat sutemų.
Daug gražių žodžių už renginį „Kraštiečių susitikimas“ Pramedžiavos kaimų bendruomenės nariai turi pasakyti sau, nes daugiausia pastangų įdėjo patys. Jiems labai padėjo renginio partneriai Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Pramedžiavos filialas, Raseinių rajono kultūros centras Pramedžiavoje, taip pat ruošiantis renginiui talkino Girkalnio seniūnija, Raseinių rajono kultūros centro darbuotojai.
Renginys „Kraštiečių susitikimas“ įgyvendinamas pagal Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija 2015–2023 m. vietos veiklos strategijos priemonę „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ veiklos srities „NVO iniciatyvų skatinimas, kultūros tradicijų, amatų saugojimas ir sklaida, materialinės bazės stiprinimas“. Raseinių rajono savivaldybė šiam projektui skyrė kofinansavimą.
Jolita Skirmantaitė,
Pramedžiavos kaimo gyventoja  

Komentarų nėra