Nuvilnijo pasirengimo Velykoms festivalis

Versija spausdinimui

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba, Raseinių rajono kultūros centras ir Raseinių technologijos ir verslo mokykla susivienijo bendram projektui įgyvendinti – suorganizavo Raseinių TAU studentams pasirengimo Velykoms festivalį.
Kovo 19 d. Raseinių TAU studentai rinkosi su savo pagamintomis vaišėmis (agape) į pasirengimo Velykoms festivalį. Renginyje jų laukė RRKC folklorinio ansamblio koncertas (vadovė, folkloristė Asta Nikžentaitienė).
Koncerto akordai nunešė visus į jaunystę, dainavome pritardami ansambliui „Degule“. Tautodailininkė Inija Ambrozienė supažindino susirinkusiuosius su Velykų papročiais, su kiaušinių marginimo tradicijomis. Paskui visų mūsų laukė keturios edukacijos, kurias vedė mokytojos:
 Kiaušinių marginimo – tautodailininkė I. Ambrozienė;
 Stalų serviravimo – profesijos mokytojos Aneta Salinkienė ir Ilona Minialgienė;
 Maisto edukacija – profesijos mokytojos Aurelija Katilienė ir Remigija Borusienė;
 Velykinių puokščių komponavimo – Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos darbuotojos Silva Morkevičienė, Saulė Sitavičienė ir Danutė Krasauskė.
Visos dirbtuvės buvo įdomios ir naudingos, sužinojome ir parsinešėme daug patirčių. Labai laukėme RRKC šokių ansamblio, kuriame šoka Raseinių TAU studentai (vadovė Aušra Jukilaitienė), pasirodymo. Šokėjai ne tik šoko įvairius liaudiškus šokius, bet ir įtraukė Raseinių TAU studentus. Šokome, trypėme kiek užteko sveikatos. Gėrėme gardžią arbatą ir ragavome savo suneštus patiekalus. Dalinomės receptais, vyko tikrų tikriausias festivalis, už kurį esame dėkingi visiems organizatoriams.
Mums tokių renginių labai reikia, ačiū jums. Dabar jau ramia širdimi laukiame Velykų.
Ona Kazbarienė,
Raseinių TAU prodekanė

Komentarų nėra