A. Danieliūtė – tarptautinio kalėdinių atvirukų konkurso laureatė

Siųsti Versija spausdinimui

Tradiciniu tapęs tarptautinis mokinių meninės kūrybos konkursas „Kalėdinis atvirukas“, rengiamas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ir Dailės mokytojų asociacijos, tai graži jau šeštus metus besikartojanti šventė, neakivaizdžiai suburianti vaikus iš įvairiausių pasaulio šalių. Šiemet konkurso rengėjai gavo 1 050 įdomių ir originalių kalėdinių miniatiūrų iš įvairių Lietuvos bendrojo ugdymo, specializuotų meno mokyklų, dailės studijų ir užsienyje gyvenančių lietuvių vaikų mokyklų. Sulaukta kalėdinių atvirukų ne tik iš Lietuvos, bet ir Egipto, Ispanijos, JAV, Rusijos ir Švedijos.
Specialiai sudaryta vertinimo komisija kiekvienoje amžiaus grupėje šiemet išrinko po penketą laureatų ir po keletą konkurso „Kalėdinis atvirukas“ parodos dalyvių. Šiais metais visa Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos kalėdinių atvirukų kolekcija pripažinta išskirtine kolekcija. Laureate 7–10 metų amžiaus grupėje tapo dailės studijos jaunoji menininkė Augustė Danieliūtė. Jos atvirukas „Jau šventė“ pateko į jauniausiųjų amžiaus grupės penketuką. Laureatų ir parodos dalyvių kūrybinių darbų paroda eksponuojama virtualioje erdvėje. Šioje parodoje eksponuojami ir keturi Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos menininkių Agnieškos Aukštakytės (11 m.), Astrėjos Vaitkevičiūtės (11 m.), Viltės Butkutės (10 m.) ir Margaritos Griciūtės (10 m.) kalėdiniai atvirukai, alsuojantys džiugios šventės laukimu.
Iš tiesų, sukurti Kalėdų dvasia alsuojantį paveikslą vos 10×15 centimetrų popieriaus lakšte – nelengvas uždavinys, reikalaujantis ne tik lakios vaizduotės, gebėjimo atsiriboti nuo stereotipų, bet ir komponavimo įgūdžių, kruopštumo, atidumo ir kantrybės. Džiugu, kad net penkios dailės studijos lankytojos buvo pastebėtos kompetentingos vertinimo komisijos ir joms buvo įteiktos padėkos su jų sukurtais atvirukais, taip pat jų darbai eksponuojami tarptautinio konkurso geriausių kalėdinių atvirukų parodoje.
Dalia Rapalytė,
Raseinių rajono kultūros centro dailės
studijos vadovė

Komentarų nėra