A.Jermolajevas: šiemet konkursas „Kalėdiniai Raseini ai 2020“ buvo kitoks

[1]Jau aštuntą kartą „Kalėdiniai Raseiniai 2020“ skelbia nugalėtojus: žmones, įmones, įstaigas, kurie ne tik kuria šventinį grožį, nuotaiką, bet ir nepatingi nufotografuoti ir dalyvauti Airino Jermolajevo organizuojamame gražiausių nuotraukų konkurse. Daug metų rengiamas konkursas yra šauni proga ne tik ką nors sukurti, bet ir prieš kitus pasirodyti, nustebinti ar idėjų įkvėpti. Šventiniu laikotarpiu sulaukta net 158 nuotraukų. Ir visos jos įvairios! Fotografijose užfiksuoti vaikai, augintiniai, savo rankomis kurtos puošmenos, skirtos ne tik namams, bet ir kiemui. Raseiniškiai kūrybingi ir moka stebinti, sako pašnekovas, konkurso organizatorius Airinas.
– Ar tave patį vis dar sugeba raseiniškiai nustebinti?
– Šiemet tokie neeiliniai metai. Mūsų krašte buvo organizuojama daug kalėdinių fotografijų konkursų. Aš net bijojau, kad tiek metų rengiamas mano konkursas nesulauks mūsų gyventojų dėmesio ir nublės. Galvojau, na jeigu jau šiemet [2]jis nepasiseks, tai, matyt, bus ženklas, kad gana, ties aštuntu ir baigsiu, bet konkursas įgavo pagreitį ir viskas pavyko. Buvo atsiųsti net 158 darbai. Vienas žmogus galėjo atsiųsti 4 darbus. Sulaukėme ir vaizdo filmukų, sukurtų iš nuotraukų. Labai geras jausmas, kai žinai, kad žmogus skyrė dėmesio, kūrė ir atsiuntė.
– Žiūrėdamas į atsiųstas nuotraukas, į ką labiausiai kreipi dėmesį?
– Faktas, kad šiemet vyravo iš savų namų atsiųstos nuotraukos. Sakyčiau, keitėsi net pats nuotraukų formatas, sumažėjo bendruomenių, gatvių, miesto nuotraukų. Matyt, karantinas padarė įtaką ir šiam konkursui. Bet nuotraukos taip pat labai gražios, net, sakyčiau, kasmet visų autorių nuotraukos tik gražėja.
[3]– Ar kalėdinėje raseiniškių puošyboje jauti tuo metu vyraujančią madą? Ar pats seki kalėdines madas, aktualijas?
– Vieni tikrai domisi mada. Tai labai matyti iš atsiųstų nuotraukų, viskas suderinta, gražu, stilinga. Aš pats madų neseku, mes šeimoje tik žaidžiame spalvomis: vienais metais raudona spalva vyrauja, kitais balta. Šiemet į konkursą buvo atsiųsta labai daug nuotraukų su rankų darbo papuošimais, karpiniais, adventiniais vainikais, kalėdinėmis puokštėmis. Matyt, žmonės daugiau laiko leido namuose ir patys kūrė šventinę nuotaiką savo darbais.
– Ar karantine įkalintų raseiniškių kalėdiniai papuošimai buvo kitokie nei iki šiol? Ar galėtum pasakyti, kad pandemija paveikė net ir mūsų kalėdinę puošybą?
– Kalėdos buvo kitokios, manyčiau, kalėdinės dvasios trūko visiems, ne dėl to, kad nenorėjome, o tiesiog visi buvome įkalinti įvairiuose draudimuose dėl siaučiančio viruso. Mane per šv. Kalėdas taip pat pakirto ši liga, džiaugiuosi, kad pačiam, artimiesiems ir draugams bei kolegoms, kurie sirgo, pavyko išsikapstyti. Tad šventinės nuotaikos šiemet mums visiems trūko. Tačiau priversti būti namuose žmonės negailėjo nei pinigų, nei jėgų puošdami savo sodybas. Ir ne tik mieste, bet ir priemiesčiuose, kaimuose, vienkiemiuose. Buvo ypač daug išpuoštų namų, balkonų, terasų, kiemų. Taigi karantininės Kalėdos paskatino žmones pažvelgti į aplinką šiek tiek kitaip, įdėti daugiau kūrybos.
[4]– Kas yra sunkiausia?
– Aš labai džiaugiuosi kiekviena atsiųsta nuotrauka. Jos juk visos skirtingos. Vieni fotografijas daro labai profesionalias, kiti fotografuoja telefonais. Tačiau kiekviena atsiųsta nuotrauka spinduliuoja švente, žmonės stengiasi, „gaudo“ kadrą. Ir tai aš labai gerbiu. Sunkiausias darbas būna, kai jas reikia įvertinti. Tačiau konkursas yra gražiausios fotografijos, tai ir nubrėžia tam tikras ribas.
– O ką patartum tiems, kurie žiūri tau atsiųstas nuotraukas, tačiau patys nedrįsta dalyvauti konkurse?
– Išdrįsti! Aš pats dažnai paskatinu savo pažįstamus dalyvauti konkurse. Kai įsidedi į savo socialinį tinklalapį susikurtus grožius, juos pamatys tik tavo draugai, ir viskas, ratas užsidaro. O mano tikslas, kad mūsų krašto žmonių šventiniu laikotarpiu kuriamas grožis būtų matomas daugeliui. Kai kurie pažįstami argumentuoja, kad užimamos pareigos neleidžia dalyvauti tokiuose konkursuose, bet čia juk ne grožio ar nuomonės konkursas! Kalėdos – visų mylima ir laukiama šventė. Tad bandykite visi: ir dideli, ir maži.
[5]– Tai kitais metais konkursas bus?
– Manau, kad tikrai taip! Man tapo tradicija, manau, ir kitiems raseiniškiams tapo tradicija sudalyvauti konkurse.
Kalbino
Aušra Etnerienė,
VšĮ „Raseinių naujienos“ redaktorė

SKELBIAME NUGALĖTOJUS
1 vietą laimėjo Viktorija Ivanauskaitė, 2 – Vilius Laurynas, 3 – Dalia Rapalytė, 4 – Jovita Kunickienė, 5 – Aušra Vitauskienė.
Konkurso dalyvius vertino raseiniškiai socialiniame tinkle „Facebook“ ir konkurso vertinimo komisija. Daugiausia patiktukų šiemet sulaukė Gretos Budreckienės daryta nuotrauka, ji surinko [6]net 242 „patinka“ paspaudimus. Kitus penkis nugalėtojus išrinko vertinimo komisija, ją sudarė Raseinių dekanato Šeimos centro vadovė Irena Dambrauskaitė, VšĮ „Raseinių naujienos“ redaktorė Aušra Etnerienė, fotografė Gabija Laukytė ir Airinas Jermolajevas.
Konkurso organizatorius A.Jermolajevas nuoširdžiai dėkoja rėmėjams: Seimo nariui Arvydui Nekrošiui, Raseinių parapijos Šeimos centrui ir vadovei I.Dambrauskaitei, Lauros Balserienės šokių studijai „Svajonė“, Liutauro Balserio įmonei „Telefonų remontas Raseiniuose“, Reginos Ašmontienės knygynui, Šeimos grožio salonui ir jo savininkei Loretai Petraitienei.
Už informacijos sklaidą, be kurios konkursas nebūtų pasklidęs po visą rajoną, ačiū portalams www.raseiniunaujienos.lt, www.raseiniaitv.lt, „Facebook“ puslapiui „Renginiai Raseiniuose“, savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ ir redakcijai už aštuonerius bendradarbiavimo metus.
Visus darbus galite rasti „Facebook“ puslapyje „Raseiniškiai“.