Ačiū už Vasaros palydų šventę

Siųsti Versija spausdinimui

Kai puikią vasaros dieną grožiesi visomis spalvomis viliojančia švente, iškart galvoji apie žmones, tau ją sukūrusius. Žvelgi į skoningai dekoruotą sceną, įsivaizduoji, kaip gimė idėja, koks reginys turėtų pasitikti besirenkančius žiūrovus. Dar reikia, kad scenovaizdis įkūnytų renginio turinį – vasaros palydas, tam norisi pasitelkti turtingas gamtos spalvas. Paskui sužinai, kad tas grožis kurtas pusantros savaitės dviejų moterų išmone ir rankomis – Nemakščių kultūros renginių organizatorės L.Andrulienės ir Martyno Mažvydo gimnazijos dailės mokytojos I.Kliknienės. Besirenkantys žiūrovai turbūt su dėkingumu pamąstė ir apie tuos, kurie dvi trys valandos prieš renginį sustatė palapines, kad nereikėtų jiems kaitroje sėdėti (ne visur tuo pasirūpinama). Ateinančiųjų jau laukė vasariškai pasidabinę bendruomenių žmonės, viliodami suruoštomis vaišėmis. Pašešuvio ir Užkalnių vyrų būrelis kūrė malonų dūmo kvapą skleidžiančias mobilias virykles – virs šiupinį, keps bulves ir visus vaišins. Kelios šeimininkės savo namuose nesitraukė nuo kepamo kugelio, verdamo plovo – po valandėlės karštus patiekalus veš šventės dalyviams. Tad iškart ir tarsiu padėkos žodį Nemakščių santalkai (pirmininkė R.Pratašienė), Mažosios Viduklės ir Užkalnių bendruomenėms (pirmininkai I.Petrauskienė ir G.Kybartas), Pašešuvio bendruomenės valdybai.
Keletas atsakingų žmonių ruošėsi pasitikti Nemakščių jauniausią publiką: ką skraidins batutas, kas dekoruos tikrą automobilį, kas mokysis piešti ant smėlio ar žais robotukais. Prie lauko scenos būriavosi atlikėjai, o užkulisiuose jų laukė baltai užtiestas stalas su skanėstais, vėl ne vienos valandos kūryba ir triūsas, bei specialiai paruošta erdvė su veidrodžiu persirengti. Ir čia matei organizatorių dėmesingumą kursiantiems šventę. Šalia scenos – dovanų ir padėkų gausa, skirta tiems, kurie visus metus savo darbais turtina ir gražina Nemakščių kraštą. Kad darbščiausiems būtų svariai padėkota, prisidėjo rėmėjai: A. ir R.Bardauskai, I. ir V.Būziai, R. ir J.Greičiai, R. ir S.Masiuliai, L. ir D.Mejeriai, V.Masiulis,
R. ir A.Pratašiai, D. ir V.Šimaičiai, D.Tautkienė, D. ir V.Venckai, UAB „Raskafas“ (vad. Benjaminas Krūmas), UAB „Žvirzdė“ (savininkai D.Šimaitienė ir D.Ivoška).
Gal ne viską iškart aprėpė atidus žiūrovo žvilgsnis, bet buvo aišku, kad vasaros palydoms Nemakščiuose rugpjūčio 25 d. pasiruošta su meile savo žmonėms, norint jiems padovanoti tikrai malonią dieną. Todėl norisi dėkoti visiems kūrusiems šventę. Ypač Nemakščių kultūros renginių organizatorei, pagrindinei renginio sumanytojai, scenarijaus autorei, šventės vedėjai L.Andrulienei, atlikusiai ir daugybę paruošiamųjų darbų. Dėkoju seniūnui R.Laugaliui, jo pavaduotojai D.Visockienei. Visų renginio kūrėjų neišvardysiu, tik prašau priimti nuoširdžiausią padėką.
Tris valandas susirinkusiuosius linksmino šmaikščios šventės vedėjos, R.Grikšelio vadovaujamas muzikinis kolektyvas iš Miežiškių „Ratasai“ (Panevėžio r.), linksmos muzikos grupė „Padkava“ iš Šilalės bei savi atlikėjai: liaudiškos muzikos kapela „Nemakščių vyrai“, moterų šokėjų grupė, duetai. Su sveikinimo žodžiu ir dovanomis kilo į sceną meras A.Bautronis, savivaldybės Tarybos nariai A.Bardauskas ir A. O.Radčenko.
Kaip įprasta pas mus, klausėmės, žiūrėjome, juokėmės, dainavome, šokome, vaišinomės. Išsiskirstėme pabuvę savo jėgomis kuriamo grožio, nuoširdžios bendrystės, abipusio dėkingumo atmosferoje, pajutę, kaip turtėja mūsų kraštas, kaip vis kūrybiškesni, visapusiškesni darosi mūsų žmonės.
Aušra Užmedzkienė, bibliotekininkė

Komentarų nėra