Advento vainikų pynimo vakarai Sujainiuose

Siųsti Versija spausdinimui

Artėjančios Kalėdos dažnam šiuolaikiniam žmogui asocijuojasi su dovanų paieškomis, skubėjimu nudirbti nebaigtus darbus, o kartais net sukelia prieššventinį stresą. Sujainių kaimų bendruomenė ir biblioteka gražiausias metų šventes nusprendė pasitikti kitaip – susitelkus, jaukiai, prisimenant senąsias advento tradicijas ir pinant adventinius vainikus.
Prasidėjus gruodžiui, kartu su advento pradžia, Sujainių bendruomenės moterys ne vieną vakarą praleido bendruomenės salėje. Vakarai buvo skirti advento vainikams pinti, kalėdinėms dekoracijoms kurti ir šiltai pasibūti visiems kartu belaukiant didžiausių metų švenčių. Bibliotekininkė Danelija visiems papasakojo advento vainiko atsiradimo istoriją, jo reikšmę. Ji paaiškino, kad advento vainikas visada yra apskritos formos. Apskritimas nuo senų laikų yra amžinumo ir vienybės ženklas, taip pat reiškia niekada negęstančią saulę ir jos metinį ciklą. Vainikas pinamas naudojant visada žaliuojančios eglės arba pušies šakas. Advento puošybai dažniausiai naudojamos natūralios ar gamtinės medžiagos, lengvai randamos miške ar mūsų namuose. Tai gali būti įvairūs kankorėžiai, riešutai, simbolizuojantys išmintį, cinamono lazdelių ar kiti ryšulėliai, simbolizuojantys sukauptą patirtį ir žinias, uogos, vaisiai ir kiti valgomi dalykai, kurie yra gražios formos ir ilgai išlieka nepakitę.
Puošti namus gražiausioms žiemos šventėms galima įvairiai. Tačiau niekas taip nedžiugina, kaip dekoracijos, sukurtos savomis rankomis iš natūralių medžiagų, naudojant savo augintas arba rinktas ir džiovintas žolytes, gėlytes, ir, žinoma, neišleidus viso atlyginimo ar pensijos blizgučiams prekybos centre.
Sujainiškės kartu su mokytoja Janina Šiuipiene nupynė įdomių, gražių advento vainikų iš natūralių medžiagų, sukūrė nemažai šventinių dekoracijų. Vienos iš jų buvo labiau natūralios, iš gamtinių medžiagų, kitos labiau šiuolaikiškos.
Pasigrožėję vainikais, leidome jiems iškeliauti į šeimas ir suteikti kiekvieniems namams šiltumo, jaukumo ir kalėdinės dvasios.
Sujainių bibliotekos informacija

Komentarų nėra