Aitvarų šventė Girkalnyje

Siųsti Versija spausdinimui

Jei paleisčiau šiandien aitvarą, ar toli jis skristų, ką neštų? Senovėje aitvarai nešdavo gėrybes: grūdus arba pinigus. O šiandien? Skrajoja aitvarai padebesiais lyg pranešdami žinias, kurių sulaukę būname laimingi mes. Gražiai sklendžiantis aitvaras kviečia pasvajoti apie skrydį…
Kaip manote, kiek laiko žmonija jau leidžia aitvarus? Amžių? Tūkstantmetį? Šimtą metų? Iš tikrųjų tikslaus atsakymo nežinome, tačiau seniausi aitvarus vaizduojantys piešiniai buvo sukurti 9500–9000 m. prieš mūsų erą, taigi žmonės aitvarus leidžia jau mažiausiai 11 tūkstančių metų.
Aitvarai kasmet skraido ir Girkalnyje – liepos 29-ąją jau ketvirtus metus iš eilės vyko Aitvarų šventė. Renginio metu skraidinome aitvarus, piešėme kreidelėmis, žaidėme įvairius žaidimus, sportavome, dūkome putų debesyse. Taip pat dalyvavome saugaus eismo veiklose kartu su Raseinių policijos bendruomenės pareigūnu Dariumi Jonaičiu ir šuniuku Amsiu – vaikai ir jų tėveliai bei seneliai prisiminė, kaip saugiai elgtis gatvėje einant pėsčiomis ar vykstant transporto priemonėmis, buvo apdovanoti įvairiais prizais, prisidedančiais prie gyventojų saugumo (Girkalnio kaimų bendruomenė dalyvauja konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2022–2023 m.“), taip pat susipažinome su pareigūno profesija, apranga, darbo įranga ir įrankiais, aptarėme saugumo problemas bendruomenėse, miesteliuose.
Visi Aitvarų šventėje vykusių konkursų dalyviai buvo apdovanoti. Dėkojame šventės rėmėjams: Šerkšnų šeimos bitynui ,,Šerkšno medus“, Almai ir Vytautui Okockiams ir jų ,,Sodo turtams“, Aušrai ir Edmundui Ignatavičiams, Danutei ir Vygantui Jokšams ,,Mamos kepiniai“, AB ,,Grąžtai“ už paramą ir įsteigiant puikius prizus, Girkalnio seniūnijai už pagalbą įgyvendinant šios šventės idėją. Dėkojame ir informaciniams rėmėjams: „Alio Raseiniams“ ir „Raseinių naujienos“. Pasaulyje nėra didesnio turto už draugystę. Ačiū visiems šventės dalyviams! Dėkojame, kad mylite savo kraštą, savo bendruomenę ir puošiate ją gerais darbais!
Kartais trumpa akimirka gali suteikti daugiau džiaugsmo negu visas gyvenimas, todėl suteikime kiekvienai dienai šansą tapti gražiausia gyvenimo diena. Būkime laimingi ir sveiki, saugūs ir aitvaro gėrybių kupinomis širdimis bei rankomis. Iki kito karto, gero vėjo!
Girkalnis kaimų bendruomenės
informacija

Komentarų nėra