Akredituota Raseinių TVM laukia moksleivių

Siųsti Versija spausdinimui

Albinas STAKAUSKAS

Šiais metais Raseinių technologijos ir verslo mokykla gali didžiuotis aukštu pasiekimu – jai buvo akredituota vidurinio ugdymo programa. Taigi ir ateityje joje besimokantys galės įgyti tiek vidurinįjį išsilavinimą, tiek profesiją. Tokiu būdu pagal šiuo metu taikomą švietimo reformą Raseiniuose liks tik dvi institucijos, suteikiančios vidurinįjį išsilavinimą: Prezidento Jono Žemaičio gimnazija ir Technologijos ir verslo mokykla. Pagal įgytą akreditaciją Raseinių rajono švietimo sistemoje atsirado naujo tipo ugdymo įstaiga – profesinė mokykla, turinti technologinės gimnazijos skyrių. Ar pasikeis dabartinis mokyklos pavadinimas – spręs dalininkų susirinkimas.

Technologijos ir verslo mokykloje pagrįstai didžiuojamasi ne tik pagerėjusiais moksleivių lankomumo ir pažangumo rodikliais, bet ir įgyvendinamais projektais.Pasak Raseinių TVM direktorės Aurelijos Dragūnaitės, akreditacijai mokykla ruošėsi bemaž ištisą penkmetį, nes pagal projektą akreditacija turėjo būti atlikta 2008 m. Kadangi tuo metu mokykla neatitiko privalomųjų kriterijų, buvo paprašyta Švietimo ir mokslo ministerijos akreditaciją atidėti.Nuo tų metų administracijos ir viso darbuotojų kolektyvo įdėto didžiulio darbo dėka mokyklos rodikliai gerokai šoktelėjo. Pagal paskutinių trejų metų mokinių mokymosi sėkmingumo pokyčius, iš galimo surinkti 21 balo mokyklai buvo skirti 18. Tai puikus rodiklis.
„Kadangi mūsų silpna vieta buvo moksleivių lankomumas, tai daug dirbome šia linkme. Teko imtis pakankamai griežtų priemonių. Per trejus metus lankomumas pagerėjo 25 proc. Šiuo rodikliu stebėjosi netgi ministerijos specialistai. Na, bet šis nuopelnas yra visos mokyklos bendruomenės. Apskritai už pasiektą rezultatą esame dėkingi visiems: mokytojams, tėvams, aptarnaujančiam personalui, socialiniams partneriams, mokyklos dalininkams“, – sakė A. Dragūnaitė.
Technologijos ir verslo mokykloje pagrįstai didžiuojamasi ne tik pagerėjusiais moksleivių lankomumo ir pažangumo rodikliais, bet ir čia įgyvendinamais projektais. Pagal skirtingas programas (Simulith verslo praktinį mokymą ir Lietuvos Junior Achievement (LJA) mokomųjų mokinių bendrovių programą)  mokykloje veikia dvi mokomosios bendrovės. „Vivat Eco“ veiklos pobūdis – ekologiškų konditerijos gaminių gamyba, mažmeninė ir didmeninė prekyba, mažmeninė prekyba nespecializuotose parduotuvėse. „Jaunieji Oliveriai“ gamina konditerijos ir kulinarijos produktus, vykdo didmeninę ir mažmeninę prekybą, gamina suvenyrus su mokyklos atributika bei parduoda.  Jos turi pilną valdymo struktūrą, registraciją ir kitus atributus, reikalingus įmonių veiklai.  Ateityje tikimasi, kad mokinių bendrovių skaičius padidės. Vykdomi ir kiti projektai. Štai visiškai neseniai buvo laimėtas konkursas dėl automobilių mechaninių dirbtuvių atnaujinimo. Bus tvarkomi pastatai,
plečiama įrangos bazė. Kiek anksčiau buvo atnaujintos stalių dirbtuvės bei jų technologinė įranga.Dabartiniu metu tarp stojančiųjų populiariausia automobilių mechaniko specialybė, taip pat vis dažniau renkamasi ir virėjo profesiją. Šiais metais paklausi staliaus specialybė. Galbūt iš dalies pasirinkimui įtaką daro ir atnaujinta mokymo bazė. Per atvirų durų dienas atvykę svečiai, tiek mūsų, tiek kitų rajonų gyventojai, lieka patenkinti gyvenimo ir mokymosi sąlygomis. Be paminėtų profesijų, baigę pagrindinio ugdymo programą dar gali pasirinkti tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus, padavėjo -barmeno, smulkaus verslo paslaugų teikėjo specialybes.

Komentarų nėra