Ant vasaros sparnų

Siųsti Versija spausdinimui

Niekur žmogus taip nepailsi kaip gamtoje. Vasaros žiedų spalvos ir aromatas svaigina ir gundo džiaugtis. Gyvenimas tada pasidaro daug spalvingesnis. Todėl Gylių kaimo bendruomenė savo kaimų žmonėms pailsėti ir susiburti įruošė statinį medžių ir vandens apsuptyje. Kupolo formos vasaros terasą projektavo ir statė Egidijus Žutautas talkininkaujant vietiniams gyventojams.
Rugpjūčio 6 d. čia vyko tradicinė vasaros šventė „Ant vasaros sparnų“. Nuo pat ryto apniukęs dangus nežadėjo nieko gero, tačiau prasidėjus šventei prašviesėjo. O kaipgi kitaip? Juk rinkosi draugėn patys šilčiausi, pasiilgę vieni kitų bendruomenės žmonės. Mikliausi dalyviai galėjo save išbandyti rungtyse: pjaudami rąstą senoviniu dvitraukiu pjūklu, mėtydami trinkeles į „kalatauką“ (sviestamušę), žaisdami smiginį, klajodami linksmajame labirinte. Mažiausieji tryško džiaugsmu ant batuto. Visiems itin patiko edukacija „Bandelės ant laužo“ (sumanytoja Daiva Žyvatkauskienė). Didelį susidomėjimą sukėlė Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos nario gyliškio Vaido Bataičio surengta paroda. Vaidas entuziastingai dalijosi patirtimi, atsakinėjo į klausimus.
Vasaros šventėje dalyvavo ir garbių svečių. Viduklės Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Albertas Stanulis pašventino naująjį statinį ir erdves, palinkėjo susirinkusiesiems dvasinės ramybės ir Dievo globos. Apsilankymu renginio dalyvius pagerbė Seimo narys Paulius Saudargas ir jo patarėja, Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, Savivaldybės komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Judita Radavičienė, Viduklės seniūnijos seniūnė Daiva Ulinskienė, rajono Tarybos narė Dovilė Lukminaitė. Mūsų kaimo seniūnaitė Ona Barauskienė svečiams įteikė šventės rėmėjo sūnaus Tado įsteigtus prizus-dovanėles. Už tai verslininkui
T. Barauskui ir daugeliui kitų rėmėjų esame labai dėkingi.
Renginio vedėjas Juozapas Juščius paruošė Gylių vokalinio ansamblio nuotaikingą muzikinę programą, ji klausytojus jau ne kartą žavėjo. Meninę programą paįvairino solistės Dovilės Vasiliauskaitės skambus balselis, gitaristo Domo Norbuto įspūdingi atlikimai, užbūrė nemakštiškės Barboros Šaltytės kerintys fleitos garsai. Šokiams išjudino tranki ir linksma RRKC Butkiškėje kaimo kapelos programa, gerą ūpą kėlė muzikanto Antano Sabučio iš Šiaulių melodijos. Tradiciškai įsteigtos nominacijos „Mūsų pagarba“ šventėje atiteko Redai Butkienei ir D. Vasiliauskaitei. O bendruomenės aktyvistė Regina Zudmonienė šmaikščiai pravedė linksmąjį aukcioną. Šventės erdvių papuošimu, estetiniu apipavidalinimu pasirūpino darbštuolės Sigutė Kubilinskienė ir Ramunė Jasiūnienė. Gardžiu troškiniu kiekvieną svetingai vaišino Valdonė Kuzerienė.
Stovi Gyliuose naujas viliojantis traukos centras. Tvirtas ir atviras…
Monika Kačiušienė,
bendruomenės narė

Komentarų nėra