Apibendrinta metų veikla

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių rajono kaimo bendruomenių sąjunga vienija 62 bendruomenes. Visos jos veikia kaip visuomeninės organizacijos ir žmonės jose dirba vedami bendro tikslo – būti kartu, puošti ir gražinti savo gyvenamąją aplinką, pasidžiaugti atliktais darbais. Visi dirba pagal savo sugebėjimus. O jie tikrai nemaži.
Aktyvios yra Ariogalos krašto kaimo bendruomenės. Gruodžio pradžioje kavinėje ,,Arka“ vyko jų veiklos apibendrinimo renginys. Per 2021 metus įvykdyta nemažai projektų. Vienas iš jų – „Stiprinti bendruomeninę veiklą Ariogalos krašto bendruomenėse“. Gėluvos kaimo bendruomenė – viena iš 11 Ariogalos seniūnijos kaimo bendruomenių, turinti nuoseklias veiklos kryptis ir tradicijas organizuoti įvairius renginius. Į baigiamąjį metų renginį Ariogalos krašto kaimo bendruomenių atstovus pakvietė Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys. Jei yra veikla – turi būti ir rezultatas. Veikla buvo įvairiapusė, nukreipta į bendruomenių veiklos stiprinimą, sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, gyventojų savarankiškumo ir socialinių interesų skatinimą. Projekto metu pravestas ir 2021 metų veiklos apibendrinimo renginys, Kalėdų gerumo akcija „Šiltos Kalėdos“, kiti įvairūs konkursai bendruomenėse.
Renginio pradžioje projekto vadovas J. Vazgys papasakojo apie veiklas, biudžetą, įsisavintų projektinių lėšų struktūrą ir paskirstymą pagal veiklų grupes. Kadangi sueiga vyko realiai, buvo puiki proga padėkoti kiekvienai bendruomenei už nuveiktus darbus, paminėti aktyvias bendruomenes ir pasveikinti ateinančių šv. Kalėdų proga. Pirmininkas bendruomenėms linkėjo santarvės, gerumo, sveikatos ir daug daug bendruomeniškumo. Pandemija žmones šiek tiek atšaldė vieną nuo kito, daugelis turėjo ir turi įvairių baimių, tačiau J. Vazgys linkėjo vis dėlto būti drauge ir dirbti gerus darbus savo bendruomenėse, mylėti artimus žmones. Kaimų bendruomenėms įteiktos simbolinės šventinės žvakės, simbolizuojančios artumą, šilumą ir bendruomeniškumą. Neliko nepastebėta ir susikūrusi nauja kaimo bendruomenė „Kilupiai“. Sveikinimai ir palinkėjimai buvo palydėti gausių plojimų. Susirinkusieji saugodami save ir kitus laikėsi visų reikalavimų pandemijos metu, turėjo galimybių pasus.
Šventė vyko nuotaikingai, vakaro vedėjai – atlikėja Vaida ir muzikantas Valdas puikiai sugebėjo išjudinti žmones. Buvo įdomu atsakinėti į Vaidos paruoštus intriguojančius klausimus, gausiais plojimais buvo vertinami viktorinų atsakymai – spėlionės žiūrint į ekrane rodomą vaizdą „Kas tai?“ Žmonės džiaugėsi būdami kartu. Vakaras tęsėsi smagiai ir turiningai, buvo daug dainų, muzikos. Susirinkusieji kalbėjo, plojo, juokėsi, sprendė galvosūkius ir daug bendravo tarpusavyje. Kulminacija buvo aukcionas, pagrindinį prizą dalyviai galėjo nusipirkti keldami kainą. O pinigai buvo „tikri“, atlikėjai Vaida ir Valdas pasirūpino ir šiuo atributu. Aukcione buvo statomos tikrai nemenkos sumos – 3, 5, 7 tūkstančiai „Vaidos pinigų“. Pagrindinis aukciono prizas kainavo nemažai, bet buvo verta dėl jo varžytis. Ir čia buvo akcentuota bendruomeniškumo idėja, nes kiekviena bendruomenė galėjo savo turimus pinigus atiduoti pasirinktai kitai bendruomenei. Ir kaip jūs galvojate, kas sulaukė daugiausia simpatijų? Manau, atspėjote – Kilupių bendruomenė. Savo investicijomis padėjome naujai bendruomenei, bendruomeniškumas neabejotinas, tai šaunu.
Kad bendruomenių atstovai būtų visiškai laimingi, pasirūpino kavinės „Arka“ savininkai Vaida ir Juozas Skamarakai. Ačiū jiems už skanius valgius. Sueigos vadovas Raseinių rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkas J. Vazgys geru žodžiu paminėjo šios šventės maitintojus ir jaukią kavinės aplinką.
Visi geri dalykai turi pradžią ir pabaigą, kuri, deja, ateina visada per greitai. Bendruomenių sąjungos pirmininkas Jonas palinkėjo visiems gražių švenčių ir laimingi žmonės išsiskirstė. Jeigu dirbsime dar labiau susitelkę, galbūt po metų vėl pabūsime kartu.

Benediktas Siliūnas,
Paliepių kaimo bendruomenės atstovas

Komentarų nėra