Apie vaistinius augalus, prieskonius ir aliejus

Siųsti Versija spausdinimui

Gegužės 20 dieną Katauskių bibliotekoje vyko popietė su žolininke Rasa Žalūdiene ir aromaterapijos žinove Rolanda Karaziniene. Renginį pradėjo bibliotekininkė Ingrida, ji pristatė žolių, augalų, prieskonių geros savijautos knygų parodą bei atvykusias viešnias.
Žolininkė Rasa papasakojo apie savo „kelionę“ į žolių pasaulį, supažindino su žolių poveikiu sveikatai, kokios žolės yra nuodingos. Pavyzdžiui, pelynas nuodingas, bet žinant jo naudojimo būdą galima valyti toksinus, kirminus, jis tinka net nuo virusinių ligų. Žolininkė atsakinėjo į užduodamus klausimus, ragavome jos sukurtų mišinių arbatą „Gera nuotaika“ ir kt. Ji akcentavo, kad namuose ar toje vietovėje, kur gyveni, renkamos ar auginamos žolės turi didelį gydomąjį poveikį, nes tai tavo aplinka. Rinkti reikia su gera emocija ir dėkingumu, o perkamos iš kitų šalių arbatos jau neturi jokių gerųjų savybių.
Aromaterapijos žinovė Rolanda aiškino, kad žolės ir aromatiniai aliejai yra glaudžiai susiję. Iš aromatingų žolių yra išgaunamas natūralus aliejus, jis geriausias pagalbininkas (vaistinėlė namuose) ir neteršia žmogaus kūno. Perkant ar tiesiog išsirenkant sau norimą aliejuką jų kvapas parodo tuo metu esamą žmogaus emocinę būseną.
Popietėje vyravo gera nuotaika, žavėjomės žolėmis ir aliejais. Mėgavomės, „keliavome“ po arbatos skonių labirintus ir su dėkingumu kvietėme atvykti dar kartą. Viešnioms buvo įteiktos atminimo dovanėlės. Rolandai – knyga D. Carnegie „Kaip tapti sėkmingu ir autoritetingu lyderiu“, o žolininkei Rasai – bibliotekininkės Ingridos rankų darbo šviestuvas „Lotosas“. Dėkoju visiems atvykusiems.

Ingrida Staponienė,
Katauskių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra