Ar administracijos direktorius ignoruoja televiziją?

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS

Skaitytojams papasakojome, kuo direktorius užsiima darbo metu arba kodėl prasidėjo nesutarimai.

VšĮ ,,Raseinių krašto televizija“ direktorė Aušra Sungailaitė ,,Alio, Raseiniai“ žurnalistui pasakojo, kad „kalta“ Dubysos upė. RKTV rengė reportažą informacinei laidai apie užterštą upės vandenį. Norėjosi išgirsti ir Savivaldybės administracijos direktoriaus komentarą.

- 15 val. susitarėme susitikti su administracijos direktoriumi Dainiu Baltrušaičiu. Iš anksto informavome apie ką vyks pokalbis.  Tačiau, maždaug apie 14. 40 val., važiuodami filmuoti kito reportažo, pastebėjome, kaip administracijos direktorius D. Baltrušaitis įsėda į  vieno Tarybos nario visureigį ir išvažiuoja,- savaitraščiui pasakojo direktorė A. Sungailaitė.  Su operatoriumi pasijuokėme,  kad iš anksto suplanuotas mūsų susitikimas su administracijos vadovu gali ir  neįvykti. Bet sakoma, kad viltis miršta paskutinė. Sutartu laiku  mes – prie administracijos direktoriaus durų.  Laukėme apie 25 minutes. Tačiau jis taip ir nepasirodė. Pasidarė įdomu, kokie darbai ir rūpesčiai užgulė vadovo pečius, kad užmiršo iš anksto suplanuotą susitikimą. Be to, keli administracijos specialistai irgi buvo atėję prie direktoriaus kabineto durų ir sekretorės klausinėjo, kada direktorius grįš.

A. Sungailaitės teigimu, Raseinių krašto televizija po savivaldybės darbuotojų trypčiojimo prie užrakintų durų nutarė pasidomėti, kur direktorius darbo metu pradingo.  ,,Mūsų nuomone, rajono gyventojai turi teisę žinoti, ką darbo metu veikia D. Baltrušaitis,- kalbėjo televizijos vadovė.- Pakankamai  greitai radome, kur tuo metu D. Baltrušaitis buvo. Žinoma, tai užfiksavome. Mūsų operatorius kantriai laukė pasirodančio Savivaldybės administracijos direktoriaus beveik dvi valandas. D. Baltrušaitis iš vienos kaimo turizmo sodybos išvažiavo tik 16 val. 45 min. Apie tai mes žiūrovams ir pasakojome savo reportaže, kuris buvo parodytas liepos 16 d. informacinėje laidoje „Mūsų savaitė“.

Skėlė ,,antausį“

Pasak ,,Raseinių krašto televizijos“ direktorės A. Sungailaitės, tuoj pat po parodyto reportažo jie sulaukė administracijos direktoriaus A. Baltrušaičio „antausio“.

A. Sungailaitės teigimu, liepos 19 d. 15, 31 val. visiems Raseinių  savivaldybės administracijos specialistams iš D. Baltrušaičio elektroninio pašto buvo išsiųsta tokia informacija: ,,Gerbiami kolegos, siūlau administracijos darbuotojams darbo metu tiesiogiai su televizija nebendrauti, nes mes turime atstovą ryšiams su visuomene poną Albiną Stakauską. Taip išvengsime nesusipratimų.“

- Šią savaitę savo žiūrovus norėjome informuoti apie vieną mūsų rajone pradėtą vykdyti projektą.

Paskambinau Strateginio planavimo skyriaus vedėjai Indrei Antanaitienei, norėjau suderinti interviu laiką, atsakingą specialistą, kuris kalbės su žurnalistu. Po poros valandų iš skyriaus vedėjos išgirdau, kad ji dėl pokalbio su RKTV žurnalistais tarėsi su administracijos direktoriumi. Jis liepęs bendrauti su atstovu spaudai. Deja, šis iki rugpjūčio mėnesio pabaigos atostogauja, pavaduojančio asmens nėra. Taigi televizijos žiūrovams informacijos apie savivaldybės administracijos veiklą tiesiog nebus. Patys komentuoti negali, o atstovas spaudai atostogauja. Akivaizdu, kad tokiu būdu direktorius bando „išvengti nesusipratimų“, – ,,Alio Raseiniai” neslėpė apmaudo direktorė A. Sungailaitė.

A. Sungailaitė sako, jog direktorius D. Baltrušaitis, siųsdamas ją pas savivaldybės atstovą ryšiams su visuomene, formaliai teisės aktams nenusižengia. ,,Aš su tuo visiškai sutinku. Bet labai įdomu, kodėl ta taisyklė taikoma tik Raseinių krašto televizijai, o ne visai rajoninei žiniasklaidai? Kodėl išskirta tik RKTV? Mano įsitikinimu, informacijos teikimo taisyklės turėtų būti taikomos visoms informavimo priemonėms vienodai. Todėl man peršasi mintis, kad toks administracijos direktoriaus sprendimas – tiesiog užgautos žmogiškos ambicijos, o ne Savivaldybės administracijos direktoriaus, vadovaujančio šimtams žmonių, racionalus ir logika pagrįstas sprendimas.“

Raseinių savivaldybės administracijos direktorius Dainius Baltrušaitis ,,Alio, Raseinius“ tikino, kad su televizija sąskaitų tikrai nesuvedinėjantis. Tačiau mano, kad televizija turi būti objektyvi ir įdomi. Direktoriaus teigimu, tokie reportažai rodo tik viena – kad rajone prasidėjo politinė kova, o žurnalistai semiasi patirties iš didžiųjų komercinių televizijų.

,,Gaila, bet tokia R. Grinevičiūtės laidos parodija tikrai nepavyko ir, manau, pati R. Grinevičiūtė įsižeistų pamačiusi tokį nevykusį ir neparuoštą reportažą. Nemanau, kad tai padės televizijai pasikelti populiarumą ir prisitraukti daugiau reklamos. Žiūrovams rietenos jau nusibodo, ir jie puikiai supranta, kas yra kas, ypač to nepaslėpsi nedideliame rajone”, – kalbėjo D. Baltrušaitis.

Administracijos direktoriaus teigimu, jam tokie nekorektiški politiniai žaidimai labai nepatinka.

Anot D. Baltrušaičio, tądien, kai jį persekiojo Raseinių televizijos operatorius, jis buvo susitikęs su dviem Tarybos nariais – Jordanu Kenstavičiumi ir Vaclovu Šimaičiu.

,,Su jais aptariau svarbius darbinius klausimus. Vienas iš jų – dėl  miesto parko tvarkymo. Jie abu labai suinteresuoti, kad tas projektas būtų įgyvendintas,- aiškino Raseinių savivaldybės administracijos vadovas. – Tuo tarpu Raseinių krašto televizija tą susitikimą iš tolo filmavo ir paskui viešai svarstė, buvo koalicijos posėdis ar nebuvo, skambino merui, darbo partijos pirmininkui R. Zubielai, bandė pateikti  taip, kad aš lyg kažką pamelavau. Nebuvo pasakyta nei vieno žodžio apie koalicijos posėdį, o buvo paminėta apie susitikimą su koalicijos partneriais. Manau, rimtai televizijai toks poelgis nedaro garbės.“

Bendrauti su žurnalistais  turėtų tas, kas už tai gauna algą

Pasak D. Baltrušaičio, o toliau – dar gražiau. Jam paskambino direktorė Aušra Sungailaitė ir pasiteiravo, kodėl jis neleidžiąs su televizijos žurnalistais bendrauti administracijos darbuotojams. ,,Aš jai  paaiškinau, kad administracijos darbuotojams bendrauti su televizija tikrai nedraudžiu, bet noriu savo darbuotojus apsaugoti nuo tikimybės, kad jų žodžiai bus neteisingai interpretuoti, – kalbėjo D. Baltrušaitis. – Yra ir kitas dalykas – darbo laikas. Niekam ne paslaptis, kad kiekvienas administracijos specialistas turi dirbti tiesioginį darbą, kuris jam yra pavestas. Ir aš paprasčiausiai noriu, kad savivaldybės spaudos atstovas atliktų savo darbą, t. y. bendrautų su žiniasklaida. Tačiau po to televizija man po nosimi mosikavo raštu, kad darbuotojams neleidžiu bendrauti. Kad iš mano kompiuterio visiems darbuotojams buvo parašytas elektroninis laiškas, kad siūlau darbo metu bendrauti su visuomenės informavimo priemonėmis tik per spaudos atstovą, kuris už tai gauna algą. Žinoma, jei darbuotojas norės pats bendrauti su televizija, jam to niekas negali uždrausti, ypač po darbo.  Matyt  A. Sungailaitė ir Raseinių krašto televizija nori būti išskirtinė mūsų rajone, o aš manau, kad turime teikti informaciją vienodai visoms informavimo priemonėms, tiek spaudai, tiek radijui, tiek televizijai ir tiek pat vietinei, ir regioninei. O tą darbą turi atlikti žmogus, kuris gauna už tai atlygį.“

D. Baltrušaitis įtaria, kad penktadienį Raseinių krašto televizija žinių laidoje iš to jo laiško vėl bandys išpūsti skandalą. ,,Bet aš manau, kad tai tuščias politikavimas ir žmonės tikrai atsirinks kas yra teisus, o kas tik ieško sliekų ant  asfalto“,- tikino Raseinių savivaldybės administracijos direktorius.

Komentarų nėra