Ar Raseinių rajone nėra užkrėstų agurkų?

Siųsti Versija spausdinimui

Albinas STAKAUSKAS

Su šiuo klausimu kreipėmės į Raseinių rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininką Henriką Medvecką, kadangi žmonės domisi, ar šios daržovės yra tikrinamos ir kokiose šalyse užaugintais agurkais prekiaujama mūsų rajono parduotuvėse.
H. Medveckas paaiškino, kad dėl pavojingos enterohemoraginės bakterijos Escherichia coli (žarnyno lazdelės), kuriomis buvo užkrėsti ispaniški agurkai ir nuo kurių Vokietijoje mirė jau 15 žmonių, o susirgo apie tris šimtus (dar keliasdešimt sergančių yra kitose Europos šalyse), Lietuvoje buvo sugriežtinta daržovių patikra. Tyrimo rezultatai paaiškėjo pirmadienį, jie nuteikė raminančiai – užkrato neaptikta nei viename mėginyje.
Pasak tarnybos vadovo, užkrėstos daržovės iš Ispanijos buvo išplatin-tos Vokietijoje, Vengrijoje, Austrijoje, Liuksemburge ir Čekijoje. Į Lietuvą šios produkcijos įvežta nebuvo. Tačiau dėl kilusios panikos ir mūsų šalies tarnybos ėmė tikrinti agurkų augintojų produkciją. Tyrimai tęsiami. Nuolat bus kontroliuojami gausesni prekybos taškai – turgūs, prekybos centrai.
„Mažai tikėtina, kad pramoniniu būdu užauginamuose agurkuose galėtų šis užkratas pasireikšti, nes jie tręšiami cheminėmis trąšomis. Ši liga labiau būdinga mėšlu tręšiamoms daržovėms.  Be to, Raseiniuose prekiaujama tik lietuviškais ir lenkiškais agurkais, todėl pirkėjai gali būti ramūs. Tačiau ir ši produkcija bet kokiu atveju bus kontroliuojama“, – sakė H. Medveckas.

Komentarų nėra