Ar reikės talpesnių piniginių?

Siųsti Versija spausdinimui

Kitais metais Lietuvos žmonėms planuojamos su finansais susijusios kelios geros naujienos: į prieškrizinį lygį ketinama grąžinti pensijas ir, gali būti, kad bus rasta galimybių padidinti minimalią algą.

Pasak Vyriausybės vadovo Andriaus Kubiliaus, atkurti pensijas yra visos galimybės. Tačiau apie tokius planus kalbantis premjeras iš karto pabrėžia, jod tai dar nereiškia, kad atsiras galimybių atleisti labai smarkiai suveržtus diržus, nes visos kitos biudžeto išlaidos bus ne didesnės kaip ir šiais metais.

Gana miglota išlieka minimalios algos didinimo galimybė. Dėl jos trišalėje taryboje ketinama pradėti tartis šio mėnesio pabaigoje. Susitarimo rezultatą nulems ne tik Lietuvos darbdavių pozicija, bet ir globalūs procesai – stabilumo lygis pasaulinėse rinkose. Tai yra, lietuvių gerovė gerokai priklausys nuo graikų, portugalų, airių, ispanų ir kitų mūsų europinės brolijos narių.

Deja, kad ir kaip būtų apmaudu, visiems aišku, kad minimalaus atlyginimo padidinimas tėra tarsi papildomas duonos trupinys elgetos saujoje. Senosios Europos šalyse minimalus atlyginimas yra kelis kartus didesnis nei Lietuvoje, nors, kaip žinome, plataus vartojimo prekių kainos Lietuvoje jau pasiekė eurozonoje vyraujančias kainas, o kai kurias ir pralenkė.

Tad naivu būtų tikėtis, kad pensininkams ir minimalius atlyginimus gaunantiems žmonėms derėtų pasirūpinti talpesnėmis piniginėmis. Artėjant ypač brangiam šildymo sezonui (tiesa, Raseiniuose jis tikrai neturėtų būti pats brangiausias Lietuvoje) gali būti, kad teks paieškoti geros ylos pradurti naujai skylutei jau ir taip gerokai užveržtame dirže.

Komentarų nėra