Ariogaloje vyko Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 6 d. Ariogalos miesto Dubysos slėnyje vyko Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“. Jį organizavo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS). Sąskrydyje dalyvavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys ir centro darbuotojai.
Renginio svečiai ir dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Leidybos skyriaus išleistais istorinės atminties leidiniais ir įsigyti jų prisiminimui.
Į 32-ąjį kartą rengiamą sąskrydį suvažiavo buvę politiniai kaliniai, tremtiniai, Seimo nariai, Laisvės kovų dalyviai, svečiai iš Latvijos ir visos Lietuvos miestų ir miestelių.
Renginys prasidėjo tradicine šventine eisena, kurią lydėjo Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono orkestras. Šventės dalyviai ir svečiai, chorų kolektyvai nešini trispalvėmis ėjo pagrindine miesto gatve Dubysos slėnio link. Tremtinių, politinių kalinių, laisvės kovotojų aukai pagerbti už Lietuvos laisvę buvo aukojamos šv. Mišios, kurias laikė Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius. Po Mišių Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas uždegė Lietuvos nepriklausomybės ir Laisvės ugnies aukurą.
Šventėje dalyvavo ir susirinkusiuosius sveikino Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis ir kiti garbūs svečiai. Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą sąskrydžio dalyviams perskaitė jo vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis.
Sveikinimo žodį dalyviams ir svečiams taip pat tarė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas G. Rutkauskas ir Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis. Meras savo kalboje dėkojo visiems atvykusiems ir pasidžiaugė pradėta Kryžkalnio informacinio paviljono-lankytojų centro statyba, kuris bus skirtas ne tik Lietuvos laisvės kovų dalyviams, bet ir visoms Baltijos valstybėms, kovojusioms su okupacija, atminti, taip pat pabrėžė, kad ten tikrai bus pažymėta narsi Ukrainos kova.
Baigdamas kalbėti sąjungos pirmininkas LPKTS valdybos vardu dėkojo merui ir įteikė LPKTS 1 laipsnio žymenį už nuopelnus sąjungai ir Lietuvai.
Sovietų represijas išgyvenę žmonės sakė puikiai suprantantys su Rusijos agresija kovojančius ukrainiečius – patys yra patyrę tokių žiaurumų. Sąskrydyje Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos priimtoje rezoliucijoje skambėjo palaikymas kariaujančiai Ukrainai ir raginimas griežtinti sankcijas Maskvai.
Šventėje skambėjo jautrios Jungtinio tremtinių choro dainos, vyko knygų pristatymai ir diskusijos aktualiomis temomis. Lietuvos kariuomenės įrengtoje partizanų stovykloje buvo galima apžiūrėti partizanų uniformas, ginklus, susipažinti su to meto partizanų kasdienio gyvenimo sąlygomis.

LGGRTC informacija

Komentarų nėra