Ariogalos gyventojai nepatenkinti vykdomu projektu

Siųsti Versija spausdinimui

Albinaas STAKAUSKAS

„Alio, Raseiniams“ neseniai parašė Ariogalos miesto gyventojai skųsdamiesi, kad nesąžiningai atliekami vandens ir kanalizacijos trasos tiesimo darbai jų miesto Taurupio gatvėje. Jie rašė, kad darbus atliekanti firma darko gamtą, nupjovė medžius, perkasė įvažiavimus į gyventojų kiemus, išgriovė gyventojų įrengtas pralaidas. Pasak besiskundžiančiųjų, niekam nerūpi, kad pavasarį žmonės bus apsemti (atseit, čia valdiška žemė), nors gyventojai patys šienauja ir tvarko aplinką. Dabar neaišku, kas sutvarkys įvažiavimus, už kokius pinigus, ar bus atsodinti medžiai, kurie augo 60 metų?
Ariogalos Taurupio gatvės gyventojai atvykusiam į vietą korespondentui aiškino, kad darbai atliekami aplaidžiai ir nekvalifikuotai, žmonių nuomonė ignoruojama. „Tik pažiūrėkite, kaip kloja vamzdžius, turi būti žvyras pilamas, o ne bet kaip. Dabar deda, kaip papuolė, žemė nesutankinama, vėliau neabejotinai susmuks. Ją vanduo išplaus. Kasama pakankamai nesutvirtinant šlaitų, skeldėja gatvės asfaltas. Ties pravažiavimais turėtų naudoti grunto pragręžimo įtaisą (kurmį). Techniką savaitgaliui paliko bet kur –užstojo gyventojui pravažiavimą. Nupjovė vertingus medžius: dvi sidabrines egles, du kaštonus, vieną beržą, vieną siauralapį klevą, keletą žemesnių augalų. Kiek anksčiau UAB „KRS“ tiesė kabelį. Taip pat paliko nesutvarkytą žemę. Dabar kelmus palieka, nes negali išrauti, kadangi kabelis ištiestas. Absoliuti netvarka. Vietoje to, kad gerą darbą padarytų – padaro blogą. Nei darbų vadovo, nei techninės priežiūros –nieko neįmanoma surasti. Plaunami pinigai – ne kitaip“, – bėdojo susirinkę gatvės gyventojai.
Šį projektą – „Vandentiekio ir nuotekų tinklai Raseinių mieste, Ariogalos mieste ir Viduklės miestelyje“ bendrai finansuoja ES ir Lietuvos Respublika. Jo užsakovas – UAB „Raseinių vandenys“, rangovas – UAB „Pireka“ (darbus vykdo subrangovai), techninė priežiūra – UAB „Evikta“. Darbus planuojama pabaigti iki šių metų gruodžio 20 d.
Ar pagrįsti gyventojų skundai? Su šiuo klausimu „Alio, Raseiniai“ kreipėsi į UAB „Raseinių vandenys“ direktorių Gintautą Bernotą, kuris, atvykus žurnalistams, pasikvietė daugiau specialistų ir aptarė minėtus darbus. Vietoje suorganizuotame pasitarime be direktoriaus dalyvavo Raseinių vandenų vyr. inžinierius technologas Povilas Vežbavičius, inžinierius Arvidas Kurmauskas, UAB „Pireka“ darbų vadovas Artūras Mickus. Pasak kalbėjusiųjų, dėl minėtų objektų kiekvieną savaitę (ketvirtadieniais) vyksta pasitarimai, kuriuose dalyvauja rangovas, UAB „Raseinių vandenys“ inžinerinis personalas ir  UAB „Evikta“ atstovai. Todėl šiais darbais nuolat rūpinamasi, ir minėti klausimai tikrai nėra užmesti. Susirinkusieji pripažino, kad vykdant panašaus pobūdžio darbus, gyventojams neįmanoma išvengti diskomforto – tai logiška. Tačiau G. Bernotas pažymėjo, jog įgyvendinus projektą – įvedus vandentiekį bei nuotekų sistemas, žmonės bus patenkinti. A. Mickus tvirtino, kad žmonėms laikini pravažiavimai yra palikti. „Žinoma, pralaidos nesudėtos, nes mes dar neužbaigėme objekto darbų. Dabar tik gyventojų patogumui užpylėme laikinus pravažiavimus. Vėliau formuosime griovius ir tuomet dėsime pralaidas. Beje, senosios pralaidos buvo susmukusios ir užsikimšusios žemėmis. Leidimas dėl medžių ir netgi krūmų pašalinimo yra pas miesto seniūnę“, – sakė „Pirekos“ atstovas. P. Vežbavičius paaiškino, kad visas projektas turi būti priduotas šių metų gruodžio 20 d. Iki to laiko bus sutvarkyta aplinka ir užbaigti visi kiti darbai.
„Alio, Raseiniai“ pasitikslino faktus dėl Taurupio gatvėje nupjautų medžių. Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyresn. specialistas (ekologas) Vytautas Oržekauskas patvirtino, kad pagal projektą leidimas pašalinti medžius buvo išduotas ir jis jokių pretenzijų darbų vykdytojams neturi.

1 Komentaras

  1. Gintautas

    2011-08-07 22:47

    Turetu buti paskirtas vienas atsakyngas asmuo, uz sy projekta.