Ariogalos miesto bibliotekoje – parodos pristatymas ir edukacija

Siųsti Versija spausdinimui

Balandžio 14 d. į Ariogalos miesto biblioteką gausiai rinkosi skaitytojai. Bibliotekoje vyko Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro specialistės Meilutės Karaktinavičienės ir Raseinių rajono žmonių su negalia sąjungos darbinio užimtumo organizatorės Editos Kruvelienės bei jų kabineto lankytojų tapytų atvirukų, karpinių, knygų skirtukų parodos pristatymas ir edukacija.
Bibliotekos darbuotoja parodos pristatymą pradėjo šiais A. Kamiu žodžiais: ,,Menininkas tampa savimi nuolat eidamas nuo savęs prie kitų ir nuo kitų prie savęs, jis visados yra pusiaukelėje tarp grožio, be kurio negali apsieiti, ir bendrijos, iš kurios negali ištrūkti.“ Ji džiaugėsi, kad Neįgaliųjų kabinetą ir biblioteką jau ne vienus metus sieja graži bendrystė. Bibliotekų siekis – tapti visų visuomenės grupių traukos centru ir patenkinti visų lankytojų poreikius, tapti „Biblioteka visiems“.
Renginys vyko Didžiosios savaitės metu, todėl prieš perduodant žodį viešnioms buvo prisimintos artėjančios Velykos – didžioji pavasario šventė, skaitomos ištraukos iš B. Pūkelevičiūtės knygos „Aštuoni lapai“, kraštiečio Marcelijaus Martinaičio poezija.
Renginio viešnios pristatė paruoštą tapybos darbų parodą „Ką byloja atvirukas“. Joje eksponuojami 65 darbai. Atvirukai – ne tik neatsiejama įvairių švenčių bei progų atributika, bet ir šilta dėmesio išraiška, skiriama mūsų artimiesiems, kolegoms ir draugams. Jų formatas, dizainas, dekoravimo detalės labai priklauso nuo kūrėjo fantazijos ir išmonės, dėl to darbai būna patys įvairiausi ir labai skirtingi.
Viešnios džiaugėsi, kad joms patinka tapyti, kurti grožį niekur neskubant. Patys gražiausi ir šilčiausi dalykai yra sukuriami mūsų pačių rankomis. E. Kruvelienė parodė, kaip sukurti atvirukus, jų kompozicijas, derinti skirtingų faktūrų, spalvų popierių, dekoruoti, kaip atviruko plokštumoje gražiai susidėlioti visus akcentus sukuriant meninį įvaizdį ir šventinę nuotaiką. Visiems juk malonu nustebinti savo artimuosius šiltu, jaukiu rankų darbo atviruku.
Popietėje tarpusavyje bendrauta ir kitomis aktualiomis temomis: prisiminėme kai kurias savo giminės ar šeimos šventinio stalo tradicijas, aptarėme Velykų puošybos ir patalpų dekoravimo galimybes. M. Karaktinavičienė pristatė savo vykdomą veiklą neįgaliųjų kabinete, papasakojo apie išvykas, vykdomas edukacijas, visus pakvietė apsilankyti.
Bibliotekos darbuotojos, renginio dalyviai dėkojo Neįgaliųjų kabineto darbuotojoms už nuoširdumą, paprastumą, linkėjo sveikatos ir naujų darbų. Na, o biblioteka sulaukė malonios staigmenos – pa­rodos organizatorės padovanojo savo tapytų knygų skirtukų.

D. Ališauskienė ir D. Kveškevičienė,
Ariogalos miesto bibliotekos darbuotojos

Komentarų nėra