Ariogalos rajonas

Siųsti Versija spausdinimui

Pranas LAURINAVIČIUS

Istoriniuose šaltiniuose Ariogalos vardas pirmą kartą minimas 1253 m. Mindaugo raštuose. Stanislavas Augustas 1792-04-12 suteikė Magderburgo miesto teises, antspaudą ir herbą. 1950-06-02 iš 16 buvusių apylinkių buvo sudarytas Ariogalos rajonas. 1962 metais Ariogalos rajonas panaikintas.

Ariogaloje yra miesto ir kaimo seniūnijos. Kaimo seniūnijoms priskaičiuojami 86 kaimai. Ariogalos miestas ir kaimo seniūnijos priklauso Raseinių savivaldybei.

Kovo 13 dieną lankiausi Ariogaloje, AB ,,Raseinių melioracija“ susirinkime. Uždaviau keletą klausimų buvusiems šios įmonės darbuotojams bei miestelio gyventojams:

1. Ar esate patenkinti Raseinių rajono savivaldybės darbu?                      .

2. Ar norėtumėte, kad būtų įkurta atskira nuo Raseinių Ariogalos savivaldybė?

3. Jei taip nutiktų, ką norėtumėte matyti Ariogalos savivaldybės meru?

Algirdas Juozas Kuliavas, buvęs melioracijos darbuotojas:

Rajono valdžios nei peikti, nei girti negaliu. Tik galvoju, kad valdžią reikia kritikuoti, nuo to mums tik geriau. Manau, visi Arioglos gyventojai turi pritarti minčiai turėti savo savivaldybę. Jei rinktume merą, manau, juo galėtų būti Antanas Siudikas. Jis puikus žmogus.

Birutė Kamaitytė, paštininkė:

Apie rajono valdžią neturiu nei neigiamos, nei teigiamos nuomonės, o kad Ariogala būtų atskirta nuo Raseinių – visiškai sutinku. Kiek girdėjau, taip jau yra buvę. Kas galėtų tapti meru, sunku atsakyti. Kiek domėjausi, neblogas žmogus rajono Tarybos narys D.Šadauskis. Gal jis tiktų?

Povilas Ivanauskas, pensininkas, 46 metus buvęs MSV ekskavatorininku:

Nieko iš rajono valdžios neprašiau, neturėjau su jokiais merais reikalų, negaliu nieko pasakyti. Kad būtų atskira savivaldybė, sava Ariogalos valdžia – pritariu. Man teko gyventi, esant Ariogalos vietos valdžiai. Tikiu, kad dauguma ariogališkių tam pritartų. Juk buvo renkami parašai, kad atsiskirtume nuo Raseinių. Meru tikrai siūlyčiau Antaną Siudiką – jam „parako“ užtektų…

Danutė Povilaitienė, kosmetikos kabineto savininkė, kosmetologė:

Su valdžia didelių reikalų netvarkiau, o jei ir teko – nenusivyliau, tad nei peikiu, nei smerkiu. Yra, kaip yra.Dėl atskiros savivaldybės, jei ją kurtume, tikrai pritarčiau, nes tokios užuominos ir mintys jau buvo keliamos. Mere siūlyčiau Ariogalos seniūnę Bronislavą Balčiūnaitę – pradėjusi dirbti neseniai, dirba neprastai.

Petras Unikauskas: Su Rajono meru, valdžia nesu susiduręs. Žmonės gražiai rašo spaudoje, kalba televizijos laidose, bet  dabar visa valdžia „pagedusi“. Ariogaloje turėti savo valdžią – nebloga vizija. Norėčiau, kad kažkada tai taptų tikrove. Meru norėčiau matyti Antaną Siudiką.

Regina Ona Tautkuvienė, 42 metus dirbo Ariogalos MSV: Esu pensininkė. Daugiau reikalų turiu su Sodra. Rajono valdžią vertinu normaliai, pretenzijų neturiu. Žinią, kad Ariogaloje būtų įkurta savivaldybė, sutikčiau su dideliu džiaugsmu. Meru norėčiau matyti buvusį savo darbovietės direktorių Antaną Siudiką, nes jis yra padaręs daug gerų darbų mūsų miesteliui.

Komentarų nėra