Astrėja – tarptautinio atvirukų konkurso laureatė

Siųsti Versija spausdinimui

Tradiciniu tapęs tarptautinis mokinių meninės kūrybos konkursas „Kalėdinis atvirukas“, rengiamas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, tai graži jau penktus metus besikartojanti šventė, neakivaizdžiai suburianti vaikus iš įvairiausių pasaulio šalių. Šiemet konkurso rengėjai gavo beveik 800 įdomių ir originalių kalėdinių miniatiūrų iš įvairių Lietuvos bendrojo ugdymo bei specializuotų meno mokyklų, dailės studijų bei užsienyje gyvenančių lietuvių vaikų mokyklų. Konkurse dalyvavo ir mokinių iš Airijos, Norvegijos, Lenkijos, Škotijos, Rusijos, Baltarusijos.
Specialiai sudaryta vertinimo komisija kiekvienoje amžiaus grupėje šiemet išrinko po penketą laureatų ir po keletą konkurso „Kalėdinis atvirukas“ parodos dalyvių. Šiais metais 7–10 metų amžiaus grupėje laureate tapo dailės studijos jaunoji menininkė Astrėja Vaitkevičiūtė. Jos atvirukas „Kalėdos gaubia miestą“ pateko į geriausiųjų penketuką. Laureatų ir parodos dalyvių kūrybinių darbų paroda eksponuojama Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre bei virtualioje erdvėje. Šioje parodoje eksponuojami ir keturi Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos menininkių Orintos Masiulytės (11 m.), Meidos Ramonaitės (14 m.) ir Indrės Griciūtės (12 m.) kalėdiniai  atvirukai, alsuojantys džiugios šventės laukimu.
Iš tiesų, sukurti Kalėdų dvasia alsuojantį paveikslą vos 10×15 centimetrų popieriaus lakšte – nelengvas uždavinys, reikalaujantis ne tik lakios vaizduotės, gebėjimo atsiriboti nuo stereotipų, bet ir komponavimo įgūdžių, kruopštumo, atidumo ir kantrybės. Džiugu, kad net keturios dailės studijos lankytojos buvo pastebėtos kompetentingos vertinimo komisijos ir joms buvo įteiktos padėkos su jų sukurtais atvirukais bei jų darbai eksponuojami tarptautinio konkurso geriausiųjų atvirukų parodoje.
Dalia Rapalytė,
RRKC dailės studijos vadovė

Komentarų nėra