Atminimo erdvės atidarymo ir geriausių gimnazistų pagerbimo šventė

Siųsti Versija spausdinimui

Kovo 26 d. Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje įvyko dviguba šventė – atminimo erdvės, skirtos Prezidentui Jonui Žemaičiui-Vytautui įamžinti, atidarymas ir geriausių gimnazistų pagerbimas. Gimnazijos bendruomenę sveikino Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis ir gimnazijos direktorius Linas Dargevičius.
J. Žemaitis-Vytautas (1909–1954) – Lietuvos partizanų ginkluotųjų pajėgų vadas ir organizatorius, pasipriešinimo Lietuvos okupacijai koordinatorius,
2009 m. kovo 11 d. Seimo deklaracija pripažintas Lietuvos valstybės vadovu, faktiškai vykdžiusiu Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas SSRS okupacijos metais.
J. Žemaitis-Vytautas tikėjo, kad partizanų kova, jo asmeninė auka nebus beprasmė. Tai liudija jo paskutiniai žodžiai teisme: „Aš, kaip ir kiti mano bendraminčiai, manau, kad Sovietų Sąjunga ginkluotomis pajėgomis įsiveržė į mūsų šalį. Šį sovietų vyriausybės žingsnį laikau neteisėtu… Visus pogrindžio veiksmus, kurio dalyviu aš buvau, nukreiptus prieš sovietų valdžią, aš laikau teisingais ir nelaikau nusikalstamais. Tik noriu pabrėžti, kad, kiek man teko vadovauti Lietuvos kovotojų už laisvę kovai, aš stengiausi, kad ši kova laikytųsi humanizmo principų. Jokių žvėriškumų aš neleidau. Koks bus teismo sprendimas – man žinoma. Aš vis tiek manau, kad kova, kurią aš vedžiau devynerius metus, turės savo rezultatų.“
„Kovo mėnuo yra ypatingas ir mūsų valstybei, ir gimnazijai: minime Lietuvos Valstybės nepriklausomybės atkūrimą, Jono Žemaičio gimtadienį ir pagerbiame gimnazistus už gerą mokymąsi ir pasiekimus olimpiadose. Šiemet ši graži šventė sutapo su naujos atminimo erdvės, kuri atsirado pagerbiant Jono Žemaičio-Vytauto atminimą ir norint įamžinti jį gimnazijoje, pristatymu. Šios erdvės įrengimo idėja brendo keletą metų. Pradžia buvo skulptoriaus Augustino Kluogos dovanotas J. Žemaičio biustas. Gavę tokią dovaną kreipėmės į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą prašydami pagalbos, patarimų, kaip būtų galima įamžinti rezistencijos vadovo atminimą. Dėkoju buvusiai Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorei Teresei Birutei Burauskaitei, Memorialinio departamento direktorei Gintarei Jakubonienei už pagalbą, patarimus, galimybę eksponuoti istorinę 1947 m. nuotrauką iš LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus fondų, architektui Algiui Vyšniūnui už parengtą projektą, skulptoriui Augustinui Kluogai už Prezidento J. Žemaičio biustą. Ačiū Raseinių rajono savivaldybės tarybai, merui A. Bautroniui už skirtą finansavimą idėjai įgyvendinti. Tikiuosi, kad ši nauja gimnazijos erdvė primins apie mūsų tautos herojus, o nedidelės atminimo dovanos gimnazistams primins šiuos nelengvus mokslo metus. Didelė garbė gimnazijai vadintis šio patrioto vardu“, – sveikindamas kalbėjo gimnazijos direktorius L. Dargevičius.
Gimnazistų pagerbimo ir atminimo erdvės
atidarymo šventės organizatoriai

Komentarų nėra