Atvelykio šventė Užkalniuose

[1]Visi nekantraudami laukiame švenčių, o sulaukę dar kartą suvokiame, kaip greitai jos pralekia, pasibaigia… Gerai, kad Velykos po savaitės turi atgarsį – Atvelykį.
Linksmos ir spalvingos pavasario šventės proga Užkalnių kaimo bendruomenėje susirinkusiuosius pasveikino Velykų bobutė ir diedukas. Šiltomis dainomis renginio dalyvius džiugino spalvingos viešnios – RRKC Berteškiuose vokalinis moterų ansamblis ,,Lelija“ (vad. Jolita Lukonaitienė). Po spėlionių ir mįslių koncertą tęsė žavios damos iš Raseinių – RRKC Betygaloje vokalinis moterų ansamblis ,,Lelyka“ (vad. Vaida Aputytė). Naujomis dainomis pradžiugino ir puikią nuotaiką skleidė Pakražančio kultūros centro liaudiška kapela (vad. Saulius Venckus).
Atvelykio šventėje netrūko geros nuotaikos ir siurprizų. Bendruomenės narės Ona Vidmantienė ir Irena Budrikienė įteikė bendruomenės pirmininkui dovaną – naują indaplovę. Tai didžiulė dovana bendruomenei ir Vaikų dienos užimtumo centrui. Bendruomenės narės rėmėjo prašymu neįvardijo asmens, skyrusio finansavimą šiai dovanai. Nuoširdžiai ačiū už staigmeną.
Už bendruomeniškumą, glaudžių ir kaimyniškų ryšių palaikymą dėkojame Nemakščių bendruomenės ,,Santalka“ pirmininkei Reginai Pratašienei ir RRKC Nemakščiuose kultūros renginių organizatorei Linai Andrulienei.
Po linksmybių ir saviveiklininkų pasirodymų patiektos bendros vaišės, jas ruošė seniūnaitė Genutė Samušienė, Lina Radžienė, Lina Šimoliūnienė ir Jolanta Kybartienė. O koks vaišių stalas be saldumynų, juos iškepė ir bendruomenės šventei padovanojo Laima Sandanavičienė.
Nuo seno tikėta, kad pavasaris ateis greičiau, derlius geras bus, visi sveiki ir stiprūs būsime, jei per Atvelykį linksminsimės. Draugėn suėję džiaugėmės, kad su pavasariu pas mus į bendruomenę atkeliavo tokia graži, džiugi ir linksma šventė – Atvelykis.

Gitanas Kybartas