Atverk duris vasarai Kalnujų bibliotekoje

Versija spausdinimui

Trečią kartą Kalnujų biblioteka prisidėjo prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotos akcijos „Atverk duris vasarai“. Pasirinkta tema „Literatūrinės mįslės knygose, aplink mus ir mumyse“. Pirmojo užsiėmimo tema paskatino pakviesti jaunuosius skaitytojus pasiklausyti Ignės Zarambaitės knygos „Užkampynė“ garsinio skaitymo ir rasti kūrinyje užkoduotą žinutę. Dalyviai išgirdo pasakojimą apie nežabotą vaiko fantaziją, beribę mamos meilę ir slaptą vietelę, kurioje galima pasislėpti nuo supančio pasaulio, nuo problemų, pabūti su savimi. Tokią užkampynę ruošėme bibliotekoje, nes oras neleido „palapinės“ statyti lauke. Bendromis pastangomis sukurtoje užkampynėje vyko diskusija apie kiekvieno iš mūsų slaptas vieteles, kuriose mes ieškome nusiraminimo. Daug džiaugsmo užkampynė suteikė pačiam jauniausiam skaitytojui, kuris visai nenorėjo eiti namo.
Linksmai praėjo ir antrasis inicia­tyvos „Atverk duris vasarai“ užsiėmimas. Jaukiai įsitaisę kiemelyje po obelimi dalyviai ieškojo literatūrinių mįslių atsakymų Roberto Luiso Stivensono knygoje „Lobių sala“. Kas yra piratas ir kas yra lobis, žinojo beveik visi dalyviai, o kaip lobis susijęs su piratu, sprendėme kartu. Dalyviai klausėsi knygos ištraukų garsinio skaitymo. Buvo pasiūlyta perskaityti knygą, nes visiems pasidarė įdomu, ar rado Džimis pirato Flinto lobį, ar ne. Paslėpto lobio ieškojimas kiemelyje sulaukė nemažai dėmesio. Gavę vietos žemėlapį dalyviai ėmėsi jo ieškoti. Justas greit susiorientavo ir nesunkiai jį rado. Vėliau obels pavėsyje vyko linksmos diskusijos apie vasarą, lobius, tėvų jaunystės „sekretus“.
Dar vienas iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ susitikimas Kalnujų bibliotekoje buvo labai saldus. Dalyviai klausėsi Evelinos Daciūtės knygos „Medaus mainai“ garsinio skaitymo, ieškojo literatūrinių mįslių atsakymų meškinų gyvenimo istorijose. Visi be išimties atpažino nesavanaudiškumo, draugiškumo savybes meškino Aurelijaus poelgiuose, susipažino su kitais meškiais ir jų nuotykiais. Bendrai priėjome išvadą, kad kuo daugiau atiduodi kitiems, tuo daugiau grįžta tau pačiam. Edukacijoje „Paslaptingas bičių gyvenimas“ dalyviai sužinojo apie bičių gyvenimą avilyje, hierarchiją, produktų įvairovę ir naudą. Dešimt pagrindinių faktų apie bitutes sukėlė nuostabą. Vienas iš faktų, kad bičių darbininkių skaičius šeimoje skirtingais metų laikais keičiasi. Pavasarį šeimoje būna iki 15–20 tūkstančių bičių, vasarą – apie 40–80 tūkstančių, o rudenį bičių vėl sumažėja iki 20–25 tūkstančių. Sunku kontroliuoti tokį skaičių šeimos narių! Iš nereikalingų vienkartinių lėkščių gimė labai graži bitučių kompanija, kuri papuošė bibliotekos langus. Visi kartu mėgavomės saldžiu medumi aplietu skanėstu. Pasibaigus užsiėmimams jaunieji bibliotekos lankytojai jau pradėjo planuoti veiklas ateinančiai vasarai.

Daiva Myniotienė,
Kalnujų bibliotekos vyresnioji
bibliotekininkė

Komentarų nėra