Atvėrus močiutės skrynias ir atsiminimus

Siųsti Versija spausdinimui

Vasario 3–11 d. Katauskių bibliotekoje vyko paroda „Iš močiutės skrynios“. Visą savaitę buvo galima pasigrožėti įvairiais rankdarbiais, atributika, paskaityti, pavartyti, susipažinti su knygomis apie Lietuvos tautodailės meną. Lankytojai susipažino su senoviniais audiniais, pasigrožėjo įvairiais audimo raštais (lovatiesėmis, kapomis, staltiesėmis, lininiais rankšluosčiais), kryželiu siuvinėtais paveikslais, pagalvėlėmis, porcelianiniais indais su šventųjų atvaizdais, susipažino su senovine relikvija – maldaknygėmis, kuriomis parodai pasidalijo Katauskių kaimo bendruomenės lankytojos Nijolė Požerienė ir Jurgita Riukaitė. Tautodailininkė Inija Ambrozienė parodai paskolino 1956 m. išleistą knygą „Rankdarbiai“.
Vasario 8 d. 15.00 val. bibliotekos lankytojai rinkosi į popietę „Atvėrus močiutės skrynias ir atsiminimus“. Renginyje dalyvavo Katauskių, Bogušiškių kaimo bendruomenės gyventojai. Bibliotekininkė Ingrida popietę pradėjo Marcelijaus Martinaičio žodžiais, pristatė rankdarbių ir knygų parodą, pasidalijo savo vaikystės atsiminimais apie močiutės audėjos Veronikos ir močiutės siuvėjos, mezgėjos Petronelės atsiminimais.
Susirinkusieji dalijosi savo protėvių istorijomis, prisiminimais, pristatė senolių išaustus, išsiuvinėtus rankdarbius, prisiminėme senolių dainas.
Prisilietėme prie gražiausio praeities istorijos puslapio, kuris mums visiems yra artimas ir prieinamas, tai mūsų protėvių kruopštus ir naudingas indėlis į mūsų visų etninę kultūrą.
Dėkoju prie parodos gimimo prisidėjusioms I. Ambrozienei, Danutei Žakaitienei, Irenai Jokubauskienei, Zofijai Šegždaitei, J. Riukaitei, Audronei Šeflerienei, Reginai Valionienei, Stefanijai Ramankevičienei. Dėkoju Katauskių kaimo bendruomenės aktyvistams Vytautui Gaideliui (akordeonas) ir Elenai Gaidelienei už muziką ir gražias dainas. Dėkoju visiems dalyvavusiems renginyje.

Ingrida Staponienė,
Katauskių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Komentarų nėra