Auginkime „Knygų starto“ pupelę kartu!

Siųsti Versija spausdinimui

Kiekvienas vaikus auginantis tėtis ir mama linki savo vaikui gero ir siekia užauginti laimingą žmogų. Nuo mažų dienų vaikas auga tyrinėdamas aplinką ir domėdamasis jį supančiais žmonėmis ir savimi. Vienas iš būdų padėti mažiesiems pažinti pasaulį yra knygų skaitymas. Mokslinių tyrimų metu nustatyta, kad knygų skaitymas stiprina ryšį tarp vaikų ir tėvų, ugdo gebėjimą susikoncentruoti, lavina fantaziją, padeda formuotis vaiko vertybėms, o skaitymas ankstyvajame amžiuje ypač gerina kalbos ir pažintinių gebėjimų raidą.
„Knygų startas“ – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblio­tekos tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas, kurį vykdant naujagimiams ir jų tėveliams Lietuvos ligoninių gimdymo skyriuose dovanojami lauknešėliai, o Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios biblio­tekos Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje – skaitytojų pažymėjimai. Skyriuje esančiame žaidimų kambaryje mažylių laukia specialiu „Knygų starto“ ženklu pažymėta lentyna, kurioje rasite 0–3 metų vaikams rekomenduojamas skaityti knygas. Kiekvieną su mažyliu perskaitytą knygelę kviečiame simboliškai pažymėti šalia esančiame plakate ir taip padėti kartu užauginti „stebuklingąją“ pupelę – kuo daugiau knygų perskaitysite, tuo greičiau ją užauginsime. Ateityje planuojami specialūs edukaciniai „Knygų starto“ užsiėmimai tėvams su mažyliais, apie juos informuosime vėliau.
Maloniai kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir skaityti savo vaikams. Informacijos dėl mažyliams skirtų skaitytojų pažymėjimų galite tei­rautis Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje (Raseiniai, Vytauto Didžiojo g. 1), el. paštu vaiku@raseiniai.rvb.lt arba telefonu
(8 428) 51 328.
Justina Maulienė,
Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra