Augu aktyviai judėdamas ir skaitydamas

Siųsti Versija spausdinimui

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje veikia puiki žaidimų aikštelė mažiesiems. Ši aikštelė įrengta įgyvendinant fizinį aktyvumą skatinantį projektą „Augu aktyviai judėdamas“. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, jį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Viena iš projekto veiklos sričių – įkurta „Judručių lyga“, turinti savo kapitoną, pasus, nuostatus ir susitarimus. Vaikai reguliariai dalyvaudami projekto veiklose ne tik skatinami aktyviai judėti, sportuoti, bet ir siekia asmeninių fizinio pajėgumo rekordų, kuriuos fiksuoja lygos nario pasuose. Kad veikla aikštelėje būtų patrauklesnė, įvairesnė, organizuojamos fizinio aktyvumo savaitės, turinčios pavadinimus ir veiklos kryptis. Tai „Kabikų savaitė“, „Lipikų savaitė“, „Metikų savaitė“ ir „Vikruolių savaitė“. Jų metu ugdomos vis kitos fizinės savybės: vikrumas, lankstumas, ištvermė, taiklumas, orientacija, koordinacija, galia, gerėja pusiausvyra, stiprėja raumenynas.
Fizinio aktyvumo veiklos puikiai „draugauja“ su biblio­tekininkių organizuojamais vasaros skaitymais, kuriems panaudojama biblioteka, lauko klasė, tylos kambarys, pieva šalia gimnazijos ar stadionas, Viduklės „Bakaniukas“ ar bet kuri kita gimnazijos erdvė. Vaikai džiaugiasi, kad gali susitikti su draugais, smagiai leisti laiką, kartu skaityti knygas, o bibliotekininkės – padidėjusiu poreikiu skaityti, pagerėjusiais skaitymo įgūdžiais, bendravimu su vaikais.
Žaidimų aikštelė ir biblioteka atviros visą vasarą, bet labiausiai aikštelėje vaikų laukiame antradieniais–ketvirtadieniais nuo 13 iki 17 valandos. Tuo metu tėveliai gali būti ramūs, nes jų vaikus aikštelėje prižiūri „Judručių lygos“ kapitonė.

Jolanta Jonaitienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Komentarų nėra