Bendruomenės narių telkimas ir kūrybiškumo skatinimas

Siųsti Versija spausdinimui

Nemakščių bendruomenės santalka Raseinių rajono savivaldybei teikė paraišką projektui „Bendruomenės narių telkimas ir kūrybiškumo skatinimas“. Projekto tikslas – skatinti Nemakščių bendruomenės santalkos narių kūrybiškumą, sutelktumą, saviraišką ir organizuoti prasmingą laisvalaikį. Projekto metu buvo skatinama bendruomenės narių kultūrinė veikla.
Išaušus gražiam šeštadienio rytui 49 įvairių socialinių grupių seniūnijos gyventojai išsiruošė į kelionę maršrutu Nemakščiai–Šilutė–Ventės ragas–Uostadvaris–Rusnė–Nemakščiai. Vykstant į Mažosios Lietuvos sostine tituluojamą Šilutę sveikinimo žodį tarė ir geros kelionės palinkėjo bendruomenės pirmininkė Regina. Kelionėje nepamiršti ir pasveikinti liepos mėnesį gimę bendruomenės nariai, taip pat pakrikštyti naujokai, prisijungę prie bendruomenės, jiems buvo įteiktos dovanėlės, pagamintos bendruomenės aktyvo.
Kad kelionė neprailgtų, keliauninkai buvo skatinami dalyvauti viktorinoje „Ar gerai pažįsti Lietuvą?“ Vykdytas ir kitas projektas – ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2022–2023 m.“. Projekto pavadinimas „Būkime saugūs visur – kelionėje, vandenyje, transporte“. Buvo kalbama apie tai, kad reikia būti drausmingiems ir pavojų bus mažiau. Mažiesiems keliautojams įteiktos brošiūros, liemenės ir atšvaitai.
Atvykus į Šilutę mus maloniai pasitiko gidė Živilė, ji supažindino su miesto ir Šv. Kryžiaus bažnyčios istorija. Didelį įspūdį paliko apsilankymas Šilutės Hugo Šojaus muziejuje, kuris yra netoli Geltonojo tilto. Lankantis muziejuje vyko įvairūs edukaciniai užsiėmimai, vyrai gavo užduotis apie šalikų rišimą, moterys mokėsi naudotis vėduokle. Mėgavomės skania „kafija“ su pyragėliais.
Muziejuje susipažinę su to meto istorija kelionę tęsėme toliau, atvykome į Kuršių marių pakrantėje esantį Ventės rago pusiasalį. Gidas mus supažindino su paukščių gaudyklėmis, parodė, kaip žieduojami sparnuočiai. Čia, pro Ventės ragą, rytine Baltijos jūros pakrante, driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių, juo per dieną praskrenda net iki 200 tūkstančių sparnuočių. Drąsiausi kelionės dalyviai lipo į Ventės rago švyturį.
Susipažinę su gyvosios gamtos reiškiniu – paukščių migracija – vykome į Mingės kaimą, kuriame pagrindinę gatvę atstoja upė. Ten mūsų laukė laivas, išplaukėme pasiplaukioti į Kuršių marias. Laivo kapitonas pravedė instruktažą apie saugų elgesį laive. O kiek mažiesiems buvo džiaugsmo, kai kapitonas leido ne tik prisiliesti prie šturvalo, bet ir pavairuoti laivą. Atplaukę į Nemuno deltoje, Atmantos ir Skirvytės upių sankirtoje, esančią iš visų pusių vandens supamą Rusnės salą, Uostadvaryje susipažinome su išlikusia XX amžiaus pradžios vandens kėlimo stotimi. Joje istorijai neabejingi lankytojai galėjo vaizdžiai susipažinti, kaip pamario krašto žmonės kovojo ir vis dar tebekovoja su vandens pertekliumi.
Aplankę Uostadvarį autobusu vykome į Rusnės miestelį. Susipažinę su jo istorija ir įsigiję lauktuvių (šviežios rūkytos žuvies) grįžome namo pilni įspūdžių ir kupini gerų emocijų.

Regina Pratašienė,
Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė

Komentarų nėra