Bendruomenėse įžiebtos Kalėdų eglutės

Siųsti Versija spausdinimui

Eglės įžiebimas – preliudija priartėjančio metų slenksčio, laikotarpio svarbiųjų švenčių, sukviečiančių dabarties pasaulyje dažnai nuotolių išskirstytus artimuosius, suburiančių bičiulius ar tiesiog tuos, su kuriais jauti bendrystę, šalia kurių gera ir norisi ilgiau su jais pabūti, pasidalinti mintimis.
Nemakščiuose gruodžio 17 d. vakare aidėjusi ta šventinė įžanga atviliojo didelį būrį jau žinančių: jeigu kviečia, tai pasiūlys ką nors įdomaus, nuotaikingo. Ir tikrai. Pirmąkart mūsų miestelio aikštėje pasirodė tokia gausi teatralizuota muzikinė grupė, vadovaujama Lauros Remeikienės. Raiškūs, spalvingi kostiumai, nuotaikingi ritmai, bendravimas su žiūrovais – viskas kūrė nekasdienės valandos įspūdį. Dar išmoningai dekoruota scena, įspūdingos Kalėdų Senelio rogės su šūsniu dovanų, pagaliau ir jis pats, susirinkusiųjų į šventę prišauktas, ir jo siurprizai mažiesiems, įspūdingi šventiniai fejerverkai. Mero Andriaus Bautronio ir kitų malonių svečių kalbos, kupinos šilčiausių emocijų, kūrė tą šventinį pakilumą, kurį išgyventi vakare čia ir susirinko žmonės.
Lina Andrulienė, tokių susibūrimų iniciatorė, dėkodama rėmėjams ir pagalbininkams, ne kartą yra pasidžiaugusi, kad šie, išgirdę jos telefoninį skambutį, vis dar atsiliepia, nors ir žino, kad renginių organizatorė jau ko nors prašys. Iš tiesų, koncerto klausančiųjų sambūryje buvo dalis tų, kurie galėjo jaustis esą to vakaro bendraautoriai, nes finansine parama, gal didesniu ar mažesniu konkrečiu darbu prisidėjo, kad viskas vyktų taip, kaip kūrybingos renginio vedėjos sumąstyta. Kadangi neįkainojami pagalbininkai dažniausiai būna tie patys, šie žmonės tikrai yra Raseinių rajono salelės, Nemakščių seniūnijos, kultūrinio gyvenimo puoselėtojai. Todėl visada malonu padėkos žodį tarti gausiam būriui pagalbininkų: seniūnui R. Laugaliui, A. Bardauskui, Nemakščių bendruomenės santalkai ir pirmininkei R. Pratašienei, Mažosios Viduklės kaimų bendruomenei ir pirmininkei
I. Petrauskienei, D. Šimaitienei, D. Tautkienei, V. Šveikauskui,
I. Kliknienei, Z. Jociui, L. ir S. Lušoms, A. Galkauskui, L. Radžienei. Už padovanotą Kalėdų eglutę ačiū Stefai Bagdonienei. Nemakščių sen. bendruomenės vardu dėkojame RRKC administracijai (direktorė I. Šatkauskienė) už suteiktą galimybę naudotis scenos, apšvietimo ir garso įranga, ačiū garso režisieriui D. Valinčiui, šviesos operatoriui N. Guntarskiui,
G. Dvarvičiui, E. Ališauskui.
Živilė Lembutienė,
RRKC Nemakščiuose choreografė
*********
Šventiniu šurmuliu ir gera nuotaika Lenkelių kaimo bendruomenės vaikučiai, jų tėveliai ir seneliai gruodžio 18 dienos popietę pasitiko Kalėdų Senelį su pilnu maišu saldainių ir dovanėlių. Kalėdų Senelis mostelėjo savo stebuklinga lazda ir įžiebė aikštėje prie bendruomenės namų papuoštą tikrą eglutę, ji suspindo visomis savo lemputėmis. Čia skambėjo muzika, šventės dalyviai šoko, dainavo, žaidė. Kalėdų Senelis ir Snieguolė Asta į ratelį kvietė ne tik vaikučius, bet ir jų tėvelius, senelius.
Dovanų Kalėdų Senelis veltui nedalino. Kiekvienas vaikas privalėjo parodyti, ko išmoko mokykloje arba namuose per praėjusius metus. Vieni deklamavo eilėraštukus, kiti dainavo, o už tuos, kurie buvo dar per maži demonstruoti savo talentus, turėjo pasirodyti tėveliai. Dar prieš šventę tėveliai pasistengė ir parengė originalią kalėdinę dekoraciją – šiauduose „įkalino“ Grinčą, kuris norėjo pavogti Kalėdas.
Džiugu, kad į šią tradicinę šventę nuolat susirenka gausus būrys vietinių gyventojų ir atvykusiųjų. Tikimės, kad įžiebta Kalėdų eglutė atneš visiems daug džiaugsmo, sveikatos ir geros nuotaikos.
Jolanta Gudeikytė, Lenkelių kaimo bendruomenės narė
**********
Kalėdos – viena ryškiausių, įsimintiniausių ir laukiamiausių vaikų švenčių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“. Mokytojos diskutavo ir tarėsi su vaikais, kaip pasipuošti grupes belaukiant Kalėdų Senelio, kokių žaidimų, dainelių, eilėraštukų galėtų išmokti.
Žibintai lopšelyje-darželyje sužibo gruodžio viduryje, laukiant Kalėdų Senelio. Skambant muzikai, nešini žibintais vaikai susirinko lauke prie didžiulės gyvos eglės – ji buvo „aprengta“ blizgiais apdarais. Dainuodami dainelę ir siūbuodami žibintais, vaikai išdainavo eglutės žybsėjimą įvairiaspalvėmis lempučių spalvomis. Šventėje pasirodė ir raganaitė, ji pametė šluotos ražą ir negalėjo jo rasti, o pamačiusi daug vaikučių užmiršo, ko ieškojo, ir pradėjo žaisti su vaikais. Netrukus į žaidimus įsijungė ir klounas.
Vaikai stebėjosi, kodėl neateina Kalėdų Senelis, todėl nutarė jį garsiai skanduodami pasikviesti. Ir pamatė tolumoje Kalėdų Senelį. Visi skubėjo jo pasitikti. Vaikai norėjo prisiglausti, paliesti Kalėdų Senelį, todėl jis sveikinosi su kiekvienos grupės vaikučiais apsikabindamas, paspausdamas ranką. Vaikai pakvietė Kalėdų Senelį pažaisti. Visiems buvo gera ir smagu.
Kai Senelis susiruošė pas kitus vaikus, lopšelio-darželio ugdytiniai paklausė, o kaip su dovanomis? Ir Kalėdų Senelis prisiminė, kad šliuožė rogėmis, skrido lėktuvu, bet į lėktuvą trenkėsi kometa ir jis nukrito ant žemės. Tada ieškojo kelio į darželį, bet dovanos sprogimo metu išsibarstė. Kalėdų Senelis paprašė vaikų susirasti dovanas. Visi išskubėjo ieškoti, o kas pirmieji surado, turėjo galimybę pažaisti su Kalėdų Seneliu iki atsisveikinant iki kitų metų.
Roma Kasparavičienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
********
Gruodžio 19 d. Milašaičių kaimo bendruomenę ir jos vaikučius netikėtai aplankė Kalėdų Senelis su savo padėjėjais ir dovanėlėmis. Vaikai kartu su tėveliais linksmai dūko, šoko, dainavo ir įžiebė nuostabią eglutę. Jie Grinčui parodė, kad Kalėdos – tai nepaprasta šventė, kai svarbu ne tik dovanos, bet ir džiaugsmas, dėmesys vieno kitam.
Milašaičių kaimo bendruomenė
******
Gruodžio 18 dienos popietę kaimų bendruomenės „Pagraja“ gyventojai rinkosi į eglutės įžiebimo šventę. Popietė prasidėjo lauke. Atrodo, kad visi susipažinome iš naujo, kadangi tai pirmas renginys po ilgo, varginančio karantino. Lauke šokome ir laukėme, kol visi susirinks. Susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė bendruomenės pirmininkas Vidas Lukošius. Po šiltų sveikinimų prasidėjo diskusija su vaikais apie Kalėdų Senelį. Išsiaiškinome, kur gyvena Kalėdų Senelis. Ir staiga jis pasirodė! Senelis pastebėjo, kad bendruomenės kieme trūksta pagrindinio šv. Kalėdų simbolio – Kalėdų eglutės, tad nedelsdamas padėjo įžiebti eglutę ir dovanojo šventinius fejerverkus.
Kad Kalėdų Senelis nepervargtų ir vaikai nesušaltų, popietę pratęsėme bendruomenės namuose. Čia vaikai bandė įrodyti Kalėdų Seneliui, kokie jie buvo geri šiais metais, deklamavo nuostabius eilėraščius. Už vaikų gerumą ir nuoširdumą Senelis dovanojo saldainių, jais vaikai labai džiaugėsi. Žinojome, kad Kalėdų Senelis skuba pas kitus vaikus, todėl popietę tęsėme be jo.
Kad tėveliai nesijaustų nuskriausti ir neliktų be dovanėlių, jų laukė viktorina. Šioje viktorinoje jie puikiai pasirodė. Nespėjus perskaityti klausimo, jau pasigirsdavo atsakymas. Po viktorinos vienos iš mamų Vitos Petravičienės iniciatyva vakarą palydėjome giesme „Tyli naktis“. Ji priminė, kad visa, kas bloga, reikia palikti praeityje ir stengtis būti nuoširdesniems. Juk kaimynai yra žmonės, kurie visada šalia.
Dėkojame šventės rėmėjui Raseinių rajono kultūros centrui. Renginyje visi nuoširdžiai šypsojosi, tai organizatoriams yra pats didžiausias įvertinimas ir stimulas eiti toliau. Gruodžio 26 dieną Kalėdų Senelis aplankė visus bendruomenės narius, įteikė dovanėles ir palinkėjo gerų ateinančių metų, sveikatos, pasisekimo naujais 2022-aisiais metais.
Kaimų bendruomenė „Pagraja“ 2022 metų birželio mėnesį minės savo veiklos 20-mečio jubiliejų. Tad gyventojams reikia neužmiršti bendruomeniškumo! Nuoširdžiai dėkojame visiems atvykusiems į šventę ir prisidėjusiems prie jos organizavimo.
Monika Zakaitė, renginio vedėja
******

Komentarų nėra