Bendruomeniška kelionė į kaimyninę Latviją

Siųsti Versija spausdinimui

Vasara – nuostabus metų laikas. Gal dar ir dėl to, kad daug dirbame, matome gražius rezultatus ir galime keliauti. Mūsų bendruomenė rašo įvairius projektus ir tokiu būdu gauna finansavimą.
Mus labai sužavėjo kelionė į Latviją. Ji, kaip ir Lietuva, turi savo istoriją, kultūros vertybes. Važiavome net trijų bendruomenių atstovai – Steponkaimio, Vosiliškio ir Ilgižių. Tai buvo bendradarbiavimo, bendrystės, draugystės ir mokymosi patirtis.
Kelionės pradžioje aplankėme Šiaulius – saulės ir muziejų miestą. Gėrėjomės 4 m aukščio paauksuota Stanislovo Kuzmos skulptūra „Šaulys“, ežeru, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra,  Lietuvos pramonininko, visuomenės veikėjo Chaimo Frenkelio vila ir kt. Su nekantrumu laukėme pamatyti Rundalės rūmus, – begale įvairių pasakojimų ir legendų apipinta Kuržemės hercogo Ernesto Johano Birono vasaros rezidencija. Tai nuostabus garsaus italų architekto F.Bartolomėjaus Rastrelio projektas. Nuostabūs baroko epochos rūmai, kuriuose yra 138 kambariai, sužavėjo salonų, apartamentų dydžiu ir puošnumu, tuo laiku naudojamais indais, skulptūromis ir portretais. Nuostabu pažvelgti į praeitį.
Dar įspūdingiau žvalgėmės, fotografavomės, džiaugėmės prancūziško stiliaus Rundalės soduose; pasakiški figūriniai ornamentai, sudėtingos alėjos, pergolės ir labirintai, užimantys net 10 ha. Tikrai verta pamatyti.
Kelionė čia nesibaigė. Dar aplankėme Bauskės motorų muziejų, jame eksponuojamos 1920–1990 metų Latvijos transporto priemonės. Visai kitos nuotaikos lankėmės Bauskės XV a. gynybinėje pilyje. Tai karinis įtvirtinimas, pastatytas ant dolomito pagrindų. Čia apžvelgėme visai kitokius dvariškių drabužius, buities įrankius, kultūrą.
Keliaujant įgyjama naujos patirties, daug sužinoma, nuoširdžiai pabendraujama. Dėkojame mūsų nuolatinei gidei Gražinai Pečkaitienei už įdomius pasakojimus ir geros nuotaikos palaikymą per visą kelionę.

Audronė Stankevičienė,
Steponkaimio kaimų bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra