Bendruomeniškumas ir socialinės atskirties mažinimas

Siųsti Versija spausdinimui

Sujainių kaimų bendruomenė įgyvendino projektą „Bendruomeniškumas ir socialinės atskirties mažinimas“ pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo aprašą. Į projekto veiklų įgyvendinimą įtraukėme įvairaus amžiaus ir socialinės padėties Sujainių kaimo gyventojus, bendruomenės narius – jie padėjo įgyvendinti projektą. Projektu siekiame sustiprinti ir aktyvinti bendruomenės veiklą, skatinti gyventojų užimtumą ir laisvalaikio praleidimą, mažinti socialinę atskirtį ir dalytis gerąja patirtimi.
Bendruomenę vienija bendrumo jausmas, jis pažadina viduje slypinčią energiją ir žmonės drauge pasiekia neįtikėtinų dalykų. Bendruomeniškas žmogus ir bendri siekiai parodo, kad mums rūpi bendras darbas. Tvirta bendruomenė, bendras darbas tvirtina visuomenę ir leidžia lengviau spręsti problemas, judėti siekiamo tikslo link.
Įgyvendinę bendrus tikslus ir žinodami bendruomenių narių poreikius, rengiame edukacines veiklas, organizuojame renginius, vykstame į pažintines keliones. Taip aktyviname bendruomenės veiklą, skatiname bendruomenės narių kūrybiškumą, pilietiškumą ir geriname gyvenimo kokybę.
Daug dėmesio skirdami socia­linei veiklai, bendraudami su įvairaus amžiaus, socialinės padėties Sujainių kaimo gyventojais, bendruomenės nariais, pastaruoju metu pastebėjome, kad įvairaus amžiaus žmonės mažai bendrauja tarpusavyje – dažnai laiką leidžia namuose prie televizoriaus ar kompiuterio ir neužsiima jokia bendra veikla.
Įžvelgę šią problemą nutarėme mažinti Sujainių kaimo gyventojų socialinę atskirtį, aktyvinti bendruomenės narių kultūrinę ir pažintinę veiklą, tad suorganizavome vienos dienos išvyką į Šilutės rajoną. Vykdami į Uostadvarį grožėjomės po truputėlį rudenėjančia gamta. Ilgai neužtrukę Šilutės rajone kelionę tęsėme laivu į Nidą, kur aplankėme Parnidžio kopos saulės laikrodį, Vytauto Kernagio – Beno paminklą, etnografinę Nidos žvejo sodybą, Mizgirių gintaro galeriją-muziejų ir daug kitų lankytinų vietų.
Pilni įspūdžių ir puikios nuotaikos vykome namo skambant dainai. Pasirodo, kokie balsingi tie sujainiškiai ir jų draugai!

Rita Guntarskienė,
Sujainių kaimų bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra