Bendruomeniškumo šventė Ramonuose

Siųsti Versija spausdinimui

Gražią antrą Joninių dienos pavakarę ramoniškiai ir svečiai rinkosi į išpuoštą Ramonų kaimo bendruomenės kiemelį, kur buvo surengta bendruomeniškumo šventė.
Renginys prasidėjo Katauskių bendruomenės moterų šokių kolektyvo „Atgaiva“ šokiu. Renginio vedėja Žaneta Vaištarienė paprašė tylos minute pagerbti anapilin išėjusius bendruomenės gyventojus, pristatė vakaro svečius: Seimo narį Arvydą Nekrošių, Savivaldybės administracijos direktorių Edmundą Jonylą, Tarybos narę ir Gervinės bendruomenės pirmininkę Jūratę Garliauskienę, Mirklių bendruomenės pirmininkę Gražiną Andraitienę, Milašaičių bendruomenės pirmininką Romaną Daujotą, Raseinių policijos komisariato pareigūną Darių Jonaitį.
Prasidėjus vakaro linksmybėms buvo pagerbti Jonai, Janinos, Rasos. Jų galvas papuošė ramoniškių Zofijos, Antaninos ir Angelės pinti vainikai, visiems teko sutrypti ir Jonų polkutę. Pasveikinti jubiliatai Edmundas, Arvydas, Vitalijus, Ramutė, Irmantas.
Prieš renginį vyko kaimo šaškininkų turnyras, teisėjavo Raseinių šachmatų klubo pirmininkas Jonas Kubilius. I vietą laimėjo Alfonsas Godeliauskas, II – Irmantas Tarnauskas, III – Gediminas Varpiotas, nugalėtojai buvo apdovanoti prizais. Petunijų krepšeliais buvo apdovanoti aktyviausiai prie šventės prisidėję bendruomenės nariai.
Renginyje buvo vykdomas Saugaus eismo projektas. Raseinių policijos komisariato pareigūnas D. Jonaitis trumpai papasakojo, kaip turime elgtis, kad būtume saugūs ir saugotume kitus, nes rajone dar daug eismo įvykių ir nukentėjusiųjų dėl neatsargaus elgesio. Jis pakvietė prie pastatytos policijos mašinos, supažindino su saugaus eismo priemonėmis, pareigūnų atributika, atsakė į dominančius klausimus. Visą vakarą ir vaikai, ir suaugusieji būriavosi apie policijos ekipažo mašiną, klausinėjo, domėjosi įvairiomis priemonėmis ir fotografavosi. Kad renginio dalyviai grįždami iš renginio būtų pastebimi, D. Jonaitis išdalino atšvaitus. O aktyviausiems, atsakiusiems į pateiktus klausimus, įteikė šviesą atspindinčias liemenes, krepšelius, dalino lankstinukus, kuriuose mokoma, kaip saugiai važinėtis su paspirtukais, dviračiais.
Visą vakarą skambėjo muzika. Iš pradžių dainavo Ramonų ir Mirklių bendruomenių meno kolektyvai, jų meno vadovas Vaidotas Vilkas. Šitie kolektyvai bendrai sudainavo dainą „Kvepia žiedai“ ir taip parodė, kokios draugiškos yra bendruomenės. Vėliau skambėjo Katauskių moterų dueto balsai, skambi Kalnujų meno kolektyvo, kuriam vadovauja R. Klikna, muzika ir dainos. Renginys baigėsi Vaidoto naktišokiais.
Kad vaikučiams nebūtų nuobodu, per renginį jie galėjo nemokamai dūkti ant batuto. Šventės dalyviai buvo vaišinami karšta koše, sumuštiniais, gaiviaisiais gėrimais. Linksmai ir turiningai praėjo bendruomeniškumo šventė.
Dalytė Raudonienė,
Ramonų kaimo bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra