Bendrystės šventė Paupyje

Siųsti Versija spausdinimui

Sako, kai labai nori ir tuo nuoširdžiai tiki – viskas išsipildo! Gąsdino orų prognozės paskutinį liepos sekmadienį. Taip nesmagu, ūpas krito, nusivylimo gaidelė persmelkė organizatorius, o juk ruošėmės, visą išmonę sudėjome… Paupio kaimo šventė derinama su parapijos Porciunkulės atlaidais ir taip jau nuo neatmenamų laikų. Lygiai pirmą valandą dienos bažnytėlės varpai pakvietė visus į šv. Mišias. Lyja, procesijos metu ypač lyja, bet žmonės gausiai dalyvauja procesijoje. Dar viena maloni staigmena – į svečius atvyko vyskupas Saulius Bužauskas. Parapijiečiai ir svečiai buvo maloniai nustebę ir pakylėti. O kadangi vis dar lyja, visi bandėme tilpti bažnytėlėje. Gerbiamas vyskupas sveikino Paupio parapiją su ypatinga sukaktimi – prieš šimtą metų pradėta statyti Paupio bažnyčia. Nuoširdžiai, jaudinančiai ir labai paprastai kalbėjo apie žmonių bendrystę, kaip tai yra svarbu ir reikalinga kiekvienam. Ragino nepamiršti pamatinių vertybių, kuo dažniau atsisukti į Dievą, į gėrį, į meilę vienas kitam. Ir ką jūs manote – besibaigiant šv. Mišioms nustojo lyti! Mes tuo tyliai tikėjome.
Toliau su pakylėta nuotaika bendrystę tęsėme Paupio kaimų bendruomenės prieigose, kur visų laukė Donatos Gutauskienės-Laisvos koncertas, vietos gamintojų gaminių mugė, programos „Eismo saugumas bendruomenėse 2022–2023“ užsiėmimai, vaikų piešinių ant asfalto konkursas „Saugokime gamtą“, kaimyninių bendruomenių darbų paroda-edukacija, bandelių kepimo ant laužo edukacija, batutai mažiesiems, ansamblio iš Šilalės „Padkava“ koncertas, atrakcionai, žaidimai, vaišės, Giedriaus ir Antano šokių melodijos.
Visada džiugu, kai į bendruomenių renginius nepasididžiuoja ir atvyksta valdžios atstovai. Šį kartą mus aplankė ir linkėjo tik augti ir stiprėti Raseinių rajono savivaldybės tarybos narės Jūratė Garliauskienė ir Vakarė Stanaitytė. Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkas Jonas Vazgys pasidžiaugė mūsų gausa, noru bendrauti, nes taip ir palaikomos bendruomenės. Viduklės seniūnijos seniūnės pavaduoja Milda Šebelskienė pasidžiaugė gražia švente. Mums didelė garbė, kad mūsų nepamiršta Raseinių rajono garbės pilietis Česlovas Kenstavičius, kurį mes nuoširdžiai vadiname savo krašto Garbės piliečiu. Paupiškius mini tik geruoju, akcentuoja, kad labai darbštūs žmonės. Tai ilgametis ir nuolatinis mūsų rėmėjas. Maloniai stebino vyskupo S. Bužausko ir mūsų gerbiamo klebono Alberto Stanulio šiltas bendravimas su parapijiečiais ir svečiais, kuriuos kalbino vaikščiodami po visą renginio teritoriją. Šventė baigėsi, bet geros emocijos dar mumyse.
Kaimo tradicinę šventę finansavo Žemės ūkio ministerija, rėmė UAB „Raseinių žuvininkystė“, partneriai – Raseinių rajono kultūros centras, globėja – Raseinių rajono savivaldybė. Organizatorių vardu dėkoju tiems, kas prisidėjo prie šios šventės įvairiapusiška pagalba.

D. Žyvatkauskienė,
bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra