Besibaigianti vasara kvepia žolynais

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 14 d. įvyko Gruzdiškės bibliotekos suorganizuota Žolinės šventė ,,Besibaigianti vasara kvepia žolynais“, skirta Eugenijos Šimkūnaitės metams paminėti.
Tradiciškai šventė prasidėjo prie Gruzdiškės kaimo kryžiaus. Šiais metais minime kryžiaus atstatymo dešimtmetį. Su šventės dalyviais prisiminimais apie kryžiaus atstatymo istoriją ir paskirtį pasidalijo buvusi Gruzdiškės kaimų bendruomenės pirmininkė D.Bartkevičienė. Savo kūrybos eilėraštį apie išeinančią vasarą padeklamavo I.Lukauskienė. Susirinkusieji, uždegę atminimo žvakelę ir tylos minute pagerbę išėjusius anapilin, sugiedojo Maironio ,,Lietuva brangi“.
Šventė tęsėsi žolynais ir fotonuotraukomis išpuoštame Gruzdiškės kaimų bendruomenės vidiniame kiemelyje. Renginį džiaugsmingai pradėjo jauniausi dalyviai – anūkai eilėmis apie tėvynę, vasarą ir muzikiniu kūriniu apie atostogas.
Šventėje dalyvavo Dubysos regioninio parko vyriausiasis specialistas Vaidas Greičius. Jis paskaitė paskaitą ,,Vaistingieji augalai“, vaizdžiai supažindino su vaistingaisiais augalais, surinktais netoli Gruzdiškės kaimo, apibūdino augalų vaistines savybes, rinkimo laiką, vaistažolių laikymo trukmę, padovanojo ,,Šešuvies slėnio“ medaus.
Žolinės šventėje buvo pristatyta E.Šimkūnaitės biografija ir turima žiniuonės literatūra bibliotekoje. Ištrauką iš knygos ,,Girios medeliai, žali žaliuonėliai“ apie liepos galybes skaitė L.Jurgeliavičė.
Renginyje šventinę nuotaiką palaikė G.Grabienės vadovaujamas moterų vokalinis ansamblis ,,Nostalgija“ iš Gabšių. Skambėjo dainos apie liną, ajerą, meirūną ir kitus žolynus. Šventėje gėrėjomės paroda ,,Vaistiniai žolynai fotografijose ir puošyboje“, ją trumpai pristatė autorė D.Naujokienė.
Degustavome žolelių arbatą, skanavome rėmėjų vaišes. Šventėje visais pojūčiais pajautėme žolynus ir išgirdome sveiko gyvenimo patarimų.
Vyriausi šventės dalyviai mielai sudalyvavo viktorinoje ,,Verčiame gimtinės istorijos puslapius“, kur savo žinias perdavė vaikams ir anūkams. Šventės dalyviai džiaugėsi bendryste ir negailėjo gražių padėkos žodžių šventės organizatorei, pagalbininkams ir rėmėjams.
Nuoširdžiai dėkojame už paramą pagrindiniams šventės rėmėjams: Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, Raseinių seniūnijai, Gruzdiškės kaimų bendruomenei, seniūnaitei R.Valinčienei, visiems kartu ir kiekvienam atskirai, prisidėjusiems prie Žolinės šventės ,,Besibaigianti vasara kvepia žolynais“.
Tikimės, kad kitais metais vėl kvepės ir žydės Žolinės žolynai, gyvuos trijų kartų bendrystė Gruzdiškėje.
Laimutė Babenskienė,
Gruzdiškės bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra