Betygaloje žydėjo žemčiūgai

Siųsti Versija spausdinimui

Įgyvendintas projektas „Betygala žemčiūgų žydėjime“. Lėšas jam įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.
2023 metai – jubiliejiniai Betygalai. Minime 770 metų sukaktį, kai Betygalos vardas pirmą kartą buvo paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Visi metai buvo skirti atminčiai, istorijai, atradimams ir tai daryta per įvairius renginius, pažintines ekskursijas, žygius, susitikimus su žmonėmis.
Sutapo, kad ir kaimų bendruomenės „Betygala“ organizuotas renginys „Betygala žemčiūgų žydėjime“ yra 7-asis. Šiais metais lyg perlai ypač gražiai pražydo maironiški žemčiūgai ir jų kasmet vis daugiau ir daugiau matome betygališkių darželiuose. Dėkojame visiems, viliamės, kad žemčiūgai visada puoš mūsų miestelį ir taip praeiviai mus atras.
Rugpjūčio 6 d. jau nuo 11 val. šurmuliavo žmonės, lankė amatininkų mugę, domėjosi molio lipdymo edukacija. Susidomėję Betygalos istorija žmonės turėjo galimybę sudalyvauti Reginos Musteikienės vedamoje priemonėje „Istorijos pusvalandis“. Pražydo miestelis malda, muzika, dainomis ir žmonių gausumu.
Už pakylėjančią maldą pilnoje žmonių, žemčiūgais išpuoštoje Betygalos šv. Mikalojaus šventovėje dėkingi kun. Romualdui Ramašauskui, daug širdies įdėjusiai Zitai Matulionytei. Aktorė Virginija Kochanskytė, mūsų renginio siela, paskelbė šventės pradžią ir pakvietė bažnyčios chorą (vadovė Jolanta Karčiauskienė) sugiedoti Betygalos himną. Virginija, išsakiusi gražias mintis, pristatė koncerto „Dainų žemčiūgais širdis pražydusi“ atlikėją, tarptautinių konkursų laureatą, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistą Eugenijų Chrebtovą, pianistę Olgą Taškinaitę, jie sulaukė didžiausių aplodismentų ir prašymų pakartoti. Buvo gražu, kad mes mažame miestelyje galime klausytis profesionalių atlikėjų atliekamų melodijų. Skambant Maironio „Lietuva brangi“ mergaitės, pasipuošusios tautiniais rūbais, ąžuolų ir žemčiūgų vainikais, vadovaujant R. Musteikienei išlydėtos vainikuoti Vytauto Didžiojo paminklo.
Antroji renginio dalis vyko Betygalos miestelio skverelyje. Čia mus pasitiko alinantis karštis ir stiprus vėjas, jis nubloškė mūsų simbolį – plakatą su žemčiūgo žiedu, laužė lauko skėčius, išsklaidė garsus, pablogino akustiką. Tačiau tai neišgąsdino renginio dalyvių. Žmonės bendravo, Vida Sakalauskienė visus vaišino Danutės Bersėnienės pagaminta gira, mus saugojo, mokė ir džiugino, ypač jaunimą, Raseinių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Darius Jonaitis su policijos rėmėjų komanda.
Atvyko daug svečių, jie sveikino, sakė gražius linkėjimus, dovanojo dovanėles. Labai visiems dėkojame už buvimą kartu, už palaikymą. Karštis ir vėjas neišblaškė mūsų, visi laukėme koncerto, kurį dovanojo Raseinių rajono kultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Dubysa“ (vadovas Dainius Maslauskas). Sklido vėjo blaškoma skambi daina, muzika, posmai.
Šventės pabaigoje darniai nuskambėjo šventės himnu tapusi „Žemčiūgų daina“, jai žodžius parašė kraštietis poetas Juozas Nekrošius, o melodiją sukūrė RRKC Betygaloje renginių organizatorė Janina Baltkojienė.
Kiekviena šventė nuo pasiruošimo iki pabaigos iš organizatorių reikalauja susitelkimo. Dėkoju bendruomenės aktyvui, kartu nuoširdžiai, darniai ruošėmės šventei. Ypač ačiū veteranėms D. Bersėnienei už kiekvienais metais gaminamą girą, Genutei Kurilaitienei už žemčiūgus, kuriais puošiame šventę, Ramutei Rumševičienei už bendruomenės kiemelio ir Betygalos šventovės papuošimą žemčiūgais, Reginai Žegunienei už pagalbą, Laurai Kazlauskei ir jos pagalbininkėms Reginai ir Laimai už pagamintus suvenyrinius puodelius, Kęstučiui Gaižiui ir UAB „Gardūnas“ už rėmimą. Dėkoju Betygalos seniūnijos seniūnei Gitanai Lušienei už nuoširdžią pagalbą, globėjai Raseinių rajono savivaldybei, Raseinių rajono kultūros centrui ir J. Baltkojienei, savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ ir fotografui Vytaliui Judickui už renginio viešinimą, Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenei ir D. Jonaičiui, Raseinių krašto istorijos muziejui, Betygalos bibliotekai, Betygalos Maironio pagrindinei mokyklai ir visiems prisidėjusiems, kad šventė būtų prasminga, graži. Labai dėkingi esame Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai už finansavimą, už suteiktą galimybę puoselėti tradicijas.
Gema Račienė, kaimų bendruomenės „Betygala“ pirmininkė

Komentarų nėra