Biblioteka – lobių skrynia

Siųsti Versija spausdinimui

Biblioteka – tai neišsenkančių lobių skrynia. Kiekvienas apsilankęs joje atranda ką nors naujo ir įdomaus. Mažieji skaitytojai intensyviai lankosi neseniai duris atvėrusiame Sensoriniame kambaryje, dalyvauja įvairiose edukacijose, užsiėmimuose ar organizuojamose vasaros stovyklėlėse. Suaugusiuosius į biblioteką sukviečia organizuojami renginiai ir parodos. Taip pat dažnas lankytojas ateina susipažinti su aktualiomis dienos ar savaitės naujienomis, aprašytomis periodinėje spaudoje. Skaitykloje galima rasti platų spaudos pasirinkimą. Tačiau dauguma atėjusių į biblioteką iš jos išeina nešini knyga. Ir visai nesvarbu, ar skaitytojas yra vaikas, ar jau suaugęs žmogus – knygos ir jų skaitymas vienodai svarbus visiems. Skaitydamas žmogus lavina atmintį, vaizduotę ir netgi rašymo įgūdžius, plečia akiratį. Bendraudami su daug skaitančiu žmogumi pastebime, kad jo kalba yra turtingesnė, prasiplečia naudojamų terminų žodynas. Skaitantys žmonės dažnai tampa įdomesniais pašnekovais, nes su jais galima diskutuoti įvairiomis temomis.
Per metus bibliotekoje yra gaunama apie 4 000 naujų knygų, jos padalinamos visoms rajone esančioms bibliotekoms. Naujos knygos skaitytojus pasiekia kiekvieną mėnesį, tad užsukęs į biblioteką gali rasti sau tinkančią ir patinkančią knygą. Bibliotekoje gausu populiarių lietuvių ir užsienio rašytojų romanų, tikrais įvykiais paremtų istorijų bei detektyvų, psichologinių, biografinių ir istorinių knygų. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais biblioteka gavo skaitytojų taip pamėgtų rašytojų Lucindos Riley, Sandros Brown, Jodi Picoult, Kate Swan, Sondros Rankelienės, Aldonos Ruseckaitės, Simonos Šaros, Agnės Bausienės ir t. t. naujausius kūrinius. Besidomintiems istorija galime pasiūlyti knygų apie karą (pvz., apie II pasaulinį karą, skirtingais laikotarpiais Lietuvoje vykusius įvykius ar dabartinius įvykius Ukrainoje), apie šalių istoriją ar biografinių, memuarinių knygų (apie karalienę Elžbietą II, princesę Dianą). Be populiarių užsienio ar lietuvių rašytojų knygų, galime savo skaitytojams pasiūlyti ir kraštiečių kūrybos leidinių. Nelieka pamiršti ir patys mažiausi bibliotekos skaitytojai. Jiems galime pasiūlyti žaislinių, garsinių knygelių, jos supažindina su mus supančiu pasauliu (gyvūnų skleidžiamais garsais, transporto priemonėmis ar skaito pasakas). Vyresnių vaikų knygų lentynose laukia Tomo Dirgėlos, Kęstučio Kasparavičiaus, Ginos Viliūnės, Ignės Zarambaitės ir kitų autorių knygos.
Bibliotekos internetinėje svetainėje https://www.raseiniai.rvb.lt/ periodiškai (dažniausiai kas mėnesį) skelbiami naujai gautų knygų sąrašai. Radę norimą knygą knygų mylėtojai ją gali užsisakyti ne tik atvykę į biblioteką, bet ir portale https://ibiblioteka.lt/metis/. Jei iškyla klausimų ar reikia pamokyti, kaip užsisakyti knygą portale, atvykite į biblioteką ir mūsų darbuotojai jus išmokys.
Kaip teigia Dž. Adisonas, „skaitymas protui yra tas pats, kas fizinis lavinimas kūnui“. Todėl kviečiame atvykti į viešąją biblioteką, artimiausią kaimo filialo ar atvykstančią mobilią biblioteką ir išsirinkti knygų ilgėjantiems rudens vakarams.

Agnė Kuncevičienė,
Dokumentavimo ir
IT administravimo skyriaus
vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra