Biblioteka pievoje

Siųsti Versija spausdinimui

Skubanti vasara vis labiau primena, kad reikia džiaugtis visais jos teikiamais malonumais, gėrėtis stulbinančiai gražia gamta ir lepintis saulėtomis dienomis.
Tad liepos 28 dieną Pramedžiavos bibliotekos jaunieji skaitytojai turėjo progą pasimėgauti besitęsiančia vasara dalyvaudami renginyje ,,Biblioteka pievoje“, jis skirtas skaitymo iššūkiui ,,Vasara su knyga“. Susėdę lauke po liepa, renginį pradėjome skaitydami įvairias knygas, kurios šiais metais atspindi šio iššūkio temas. Viena iš tokių knygų, be abejo, –
R. Skučaitės „Liepos mėnesį po liepa“. Likome pakerėti autorės išmonės taip vaizdingai eilėraščiuose atskleisti mus supantį pasaulį, gyvūniją, besikeičiančią gamtą.
Viena iš šių metų skaitymo iššūkio užduočių yra perskaityti knygą apie žmogaus ryšį su gyvūnais, tad vaikai per renginį turėjo galimybę iš naujo susipažinti ir daug naujo sužinoti apie vieną naudingiausių gyvūnijos pasaulio atstovių – bites. Dėka buvusio bibliotekininko Antano Šulskio turėjome progą iš arčiau susipažinti su šių vabzdžių gyvenimu, elgsenos ypatumais. Jis, kaip pats teigė, bites prižiūri, augina jau daugiau nei penkiasdešimt metų, tad apie šiuos naudingus gyvūnus žinių pasisėmėme iš kuo tikriausio eksperto! Ir kaipgi renginys, kuriame kalbama apie darbštuoles bites, be saldžiausio jų nešamo nektaro? Po įdomių pasakojimų ragavome šviežio, dar augalais kvepiančio medaus.
Pasistiprinę renginį tęsėme aktyviai – vaikai turėjo galimybę varžytis dviračių figūrinio vairavimo estafetėse, balionų pūtimo varžybose. Už dalyvavimą energingose estafetėse vaikai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.
Renginį užbaigėme ant biblio­tekos tako su kreida piešdami perskaitytų knygų personažus.
Raimundė Višinskienė,
Pramedžiavos bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra