Bibliotekoje – vaikų darbų šiluma

Siųsti Versija spausdinimui

Ariogalos miesto bibliotekoje vyko respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų paroda „Atvirukas draugui“. Parodą jau šeštus metus palydint senuosius organizavo Ariogalos lopšelis-darželis kartu su Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba. Vaikų sukurti atvirukai buvo padovanoti Ariogalos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje gulintiems ligoniams bei Ariogalos bibliotekos skaitytojams artėjančių šv. Kalėdų, Naujųjų metų proga.
Bibliotekoje buvo eksponuojama per 70 mažųjų dailininkų darbelių. Džiugu, kad tamsiuoju žiemos metu vaikai piešė linksmučius sniego senius, šokančias žvaigždes, nykštukus. Čia buvo galima atrasti ir mažųjų atjautą po sniegu besislepiantiems zuikučiams, per pūgą brendantiems puikiems briedžiams. Beribė vaikų fantazija ir mus, suaugusiuosius, nukėlė į nepakartojamus vaikystės laikus. Čia ir įvairiai papuoštos eglutės, mylimi žaisliukai spalvingais kaspinėliais, ,,dega“ įvairių formų žvakutės, skleisdamos švenčių šilumą. Buvo ir piešinių su vaivorykštėmis, draugais, balionais. Tai tarsi šviesos laukimas, papuoštas pirmomis pavasario gėlėmis. Laikantis lietuviškų tradicijų prie Kūčių stalo susėdama, kai danguje sušvinta Vakarė žvaigždė. Taigi žvelgiant į vaikų darbus savaimingai ateina eilutės: ,,Kiekvienuose namuose, kiek­vieno širdy uždekim po šiltą žvaigždelę…“
Tai išties miela kilniomis vaikų širdelėmis atliktų kūrinėlių paroda. Manome, kad šventiniais spinduliais jie sušildė Ariogalos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės žmonių bei bibliotekos skaitytojų širdis, juk nedideli, tačiau nuoširdūs darbai ir poelgiai skatina būti geresnius.
Nuoširdžiai dėkojame mažiesiems dailininkams, parodos organizatoriams už nuoširdų bendradarbiavimą ir įdėtas pastangas ruošiant parodą. Linkime kūrybinės sėkmės 2023-iaisiais metais!
D. Kveškevičienė ir D. Ališauskienė,
Ariogalos bibliotekos darbuotojos

Komentarų nėra