Biliūnuose – du nauji traukos objektai

Siųsti Versija spausdinimui

Kaip nepavadinti kalėdiniu stebuklu, kai dulkėtą ir duobėtą vieškelį per vieną dieną pakeičia senai laukta ir svajota juodo asfalto danga. Dar daugiau šviesos, saugumo, patogumo ir patrauklumo Biliūnams suteikia praplėstas modernus kaimo apšvietimas.
Kelio atidarymo ir jo simbolinės juostelės perkirpimo proga gražius ir viltingus sveikinimo žodžius biliūniškiams tarė Raseinių rajono savivaldybės meras A. Bautronis, administracijos direktorius E. Jonyla, Tarybos narė J. Garliauskienė, Girkalnio seniūnė J. Šaulienė. Savo džiaugsmais dalinosi vietos gyventojai.
Gruodis – tai metas, kai būtina apžvelgti nueinančius metus, suskaičiuoti nuveiktus darbus, suplanuoti siekiamus tikslus, bet svarbiausia – džiaugtis tuo, ką turime, ir už viską dėkoti.
Už paramą ir infrastruktūros gerinimą esame dėkingi Raseinių rajono savivaldybės administracijai ir darbuotojams. Jie nuo vasaros rūpinosi vieškelio projektavimo ir vykdymo darbais. Daug gražių padėkos žodžių už nuolatinį rūpestį ir pagalbą bendruomenei tariame Tarybos narei J. Garliauskienei ir Girkalnio seniūnijos darbuotojoms. Nuoširdžiausius padėkos žodžius sakome ir kelio darbus vykdžiusiam UAB „Vigatas“ kolektyvui, jam dėl sudėtingų oro sąlygų teko įveikti papildomus iššūkius.
Jei ne prieš beveik 15 metų susikūrusi bendruomenė, vargu ar šiandien važinėtume asfaltuotu keliu. Jai paprastais, bet prasmingais darbais, kasdiene bendryste, gražiomis šventėmis, išpuoselėtu kaimelio grožiu pavyko išgarsinti net nuorodos į kaimą neturėjusius Biliūnus.
Bendruomenė nuo pat susikūrimo didelį dėmesį skyrė kaimo infrastruktūrai gerinti. Buvo prirašyta daugybė raštų ir prašymų dėl vieškelio asfaltavimo, vandens kokybės gerinimo, kaimo apšvietimo, atliekų aikštelės įrengimo. Turime džiaugtis, kad dėl produktyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo su įvairiomis institucijomis šiandien šios svarbiausios problemos išspręstos. Be visa to, bendruomenės pastangomis per anksčiau įgyvendintus projektus sutvarkyta viešoji erdvė, pastatyta 85 kv. m pavėsinė-scena, įkurtas skulptūrų parkas, vaikų žaidimo aikštelė, įrengtos poilsio zonos, pastatyti suoleliai, šiukšliadėžės, įrengti gėlynai, nutiesti takeliai. Atgaivintas kultūrinis ir socialinis gyvenimas, surasta bendruomenės savastis, įkurta Kaštonų Respublika, rengiamos tradicinės Kaštonų žydėjimo šventės, edukacinės programos, įvairūs renginiai. Daug keliauta po Lietuvą, pasirašytos 27 bendradarbiavimo sutartys su kitomis rajono ir respublikos bendruomenėmis. Didelis dėmesys skirtas Biliūno dvaro istorijai puoselėti.
Džiugu, kad naujai asfaltuota kelio danga prisidės prie naujai kuriamos ir kol kas vienintelės darbo vietos ir Biliūnų kaimo patrauklumo. Sausio pradžioje atveriantis duris Biliūnų SPA salonas bus dar vienas išskirtinis, patrauklus objektas Biliūnuose visiems rajono gyventojams ir dažnai iš visos Lietuvos ir užsienio besilankantiems turistams. Jame vienu metu net 4 klientai galės pasimėgauti termomasažo procedūromis.
Kalėdinių ir kasdienių mažų stebuklų jūsų gyvenime!
Vilma Račkauskienė,
bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra