Buvo naktys švento Jono…

Siųsti Versija spausdinimui

Šiais metais Joninės grįžo į Raseinius. Joninių programa buvo išskirta į dvi dalis – pirmoji prasidėjo 12 val. ir baigėsi 14 val., o antroji prasidėjo 18 val. ir tęsėsi iki vidurnakčio. Šventėje buvo gausu energingų pasirodymų ir linksmų dainų, jų klausytis galėjo Raseinių gyventojai, kurie lankėsi arba važiavo pro Raseinių miesto Maironio parką. Parke taip pat buvo pardavinėjami gėrimai, maistas ir suvenyrai, o vaikai turėjo galimybę linksmai leisti laiką ant pripučiamo batuto.
Pirmoje Joninių dalyje pasirodymus žiūrovams dovanojo Tytuvėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Dar pabūkim“ ir Tytuvėnų krašto bendruomenės kapela „Svaja“. Tarp šių koncertų padaryta pertrauka, prie scenos buvo pakviesti ir pasveikinti Jonai, Janinos, Rasos, Vaidai ir Vaidos su jų vardo diena. Sveikinamąjį žodį taip pat tarė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis. Pirmą Joninių dalį rėmė ir padėjo suorganizuoti Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centras.
Antroje Joninių dalyje nestigo energingų pasirodymų ir linksmų dainų. Šią dalį pradėjo Raseinių rajono kultūros centro ir miesto įstaigų mėgėjų meno kolektyvų koncertas. Scenoje koncertavo Raseinių rajono kultūros centro Butkiškėje liaudiškos muzikos kapela ir Raseinių rajono kultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Dubysa“ (vad. Dainius Maslauskas), o aikštelėje prieš sceną per koncertų pertraukas judriais judesiais šoko kolektyvai „Raskila“ (vad. Rimantas Turčinskas), „Šypsena“ (vad. Aušra Jukilaitienė), „Nuotaika“ (vad. Aušra Jukilaitienė), „Raseika“ (vad. Valdonė Balčaitienė) ir Šaltinio progimnazijos šokių kolektyvas (vad. Rimantas Turčinskas). Taip pat aikštelėje šoko Raseinių rajono kultūros centro studijos „Sugrįžk, jaunyste“ (vad. Ona Babonienė) dainų ir šokių kolektyvas, jis atliko ukrainietišką šokį. Vėliau dar kartą prie scenos buvo pakviesti Jonai ir Janinos, jie buvo papuošti.
Joninių koncertų programai pagreitį davė Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“, o po jų scenoje pasirodė gyvo garso grupė „Harmonija“, kurios sudėtyje buvo iš Raseinių krašto kilusi Emilija Bagdonaitė. Šiais metais Jonines vainikavo gyvo garso grupė „Bonus“, jų pasirodymas tęsėsi iki vidurnakčio, o renginio vedėjų prašymu finalinė daina buvo „Kunigunda“ (dainos žodžių autorius Vaidas Baumila).

Deivydas Grabauskas
**********************
Pasibaigus lietingam orui ir sulaukus vasariškos šilumos, birželio 24 dieną Šiluvoje šventėme Jonines. Nuo ryto sukomės pasiruošimo darbų verpetuose, skubėjome sveikinti varduvininkų, kvietėme visus į šventę Popiežiaus nusileidimo aikštėje. O švęsti tikrai buvo ką: pasveikintas gausus būrys Jonų, Janinų, Joanų, jiems ir visiems šventės dalyviams dovanotas puikus RRKC folklorinio ansamblio „Degulė“ (vad. Asta Nikžentaitienė) ir Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centro vokalinio ansamblio „Vivace“ (vad. Jurgita Gelumbickienė) koncertas, sportinės rungtys, loterija be pralaimėjimo.
Tęsiant Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ tradiciją, buvo pasveikinti 2021–2022 gimę vaikučiai. Šventėje vyko ir saugaus eismo viktorina, dalyviai atsakinėjo į klausimus saugaus eismo tema, visiems buvo dovanojamos šviesą atspindinčios priemonės.
Gausus būrys linksmai šoko ir dainavo koncertuojant grupei „Bernužėliai“, šokiai tęsėsi ir diskotekoje, kurią vedė linksmieji Irmantas ir Onutė. Degant Joninių laužui vyko ir paparčio žiedo ieškojimas, radusiai porai atiteko saldus prizas.
Džiaugiamės, kad daug šventės dalyvių atvyko pasipuošę Joninių vainikais, tądien drąsiai galėjome vadintis Joninių vainikų sostine. Pasipuošusieji gavo atminimo dovanėlę – tušinuką,
kad jais rašydami ilgai atsimintų puikią Joninių šventę, vykusią Šiluvoje 2022 metais.
Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo, kartu mes galime kalnus nuversti!
Justina Sebeckytė,
bendruomenės tarybos narė
*************
Atėjo iškili, tautiška vasaros šventė – Joninės, jos ant Gėluvos piliakalnio turi prasmingas, senas ir gilias tradicijas. Juk prabėgo dar metai, pasiilgome susibūrimo, šventinio šurmulio šiame žaviame gamtos kampelyje, pasiilgome Joninių laužo, kuris čia įžiebiamas jau daugiau kaip penkiasdešimt metų. Joninės – ne tik Jonų ir Janinų laukiama šventė. Jos laukia ir maži, ir dideli. Užburiančios tradicijos tiesiog įtraukia į šventės šurmulį visą Gėluvos kaimo bendruomenę.
Jau nuo ankstaus birželio 25 d.
ryto Gėluvos kaime buvo juntamas bruzdesys ir sujudimas. Ir prie bendruomenės namų, ir ant Gėluvos piliakalnio stoviniavo mašinos, vaikščiojo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys su savo talkininkais. Darbo užteko visiems: kas krovė laužą, kas statė ir puošė sceną vakaro programai, kas rinko žolynus ir pynė vainikus…
Renginio vedėja Eglė Jankauskaitė priminė, kad bendruomenė įgyvendina projektą „Didžiosios Joninės Gėluvoje“, skirtą Gėluvos kaimo bendruomenės 20-mečiui (veiklos sritis „Renginių organizavimas“ pagal 2022 m. nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles).
Joninių šventė, kaip ir kasmet, Gėluvoje vyko su visais papročiais. Joninių vakaras buvo ypatingas, lydimas ugnies, vandens ir augmenijos burtų. Pirmiausia bendruomenės vyrai iškėlė degančią stebulę. Merginos šalia piliakalnio esančiame tvenkinyje plukdė vainikėlius. Buvo uždegti net du didžiuliai laužai skirtingose vietose. Bekupoliaujant, beburiant ir bespėliojant atėjo laikas ir Jonų, Janinų sveikinimui. Šiemet Jonams uždėtos kepuraitės, Janinoms užrištos skarelės, o senas, gražus ir prasmingas simbolis – ąžuolo lapų ir margaspalvių žiedų vainikas uždėtas bendruomenės pirmininkui Jonui. Deja, paparčio žiedo neieškojome – tą stebuklingą naktį jį kažkas jau buvo radęs.
Kokia šventė be muzikos. Šviesiausią naktį pasitikome klausydami įspūdingų koncertų. Šiais metais išties buvo linksma, nes gausiai susirinkusiems žiūrovams koncertavo Vytautas Šiškauskas. Dainininkas pripažino, kad mūsų kaimas linksmas, čia gyvena nuoširdūs, linksmi žmonės. Atrodė, visas piliakalnis sulingavo, kai ant scenos pasirodė grupė ,,Karaliai“. Trypė nuo mažo iki seno. Širdžiai miela, kai aplinkui skamba muzika, dainos, dega laužai, žmonės linksminasi.
Oras buvo puikus, jį mums dovanojo mūsų visų motina gamta. Tad galėjome vakaroti, naktinėti ir šokti, šokti, šokti, o vaikai smagiai leisti laiką atrakcionų parkelyje. Saulutei nusileidus, nutilus muzikos garsams stebėjome nuostabų ugnies šou spektaklį –
„Inferno“ fakyrų programą, o dangų nušvietė įvairiaspalviai fejerverkai. Džiaugėmės, kad šventinę atmosferą ir gerą nuotaiką susikūrėme kartu.
Pati viena Gėluvos kaimo bendruomenė be rėmėjų nebūtų galėjusi suorganizuoti tokios puikios šventės. Nuoširdžiai ačiū Žemės ūkio ministerijai, Raseinių rajono kultūros centrui, Ariogalos seniūnijai, KB ,,Medeinos pienas“, UAB ,,Vudlita“, UAB ,,Sandja“ , UAB ,,Autmeta“, UAB ,,Rimdalė, UAB ,,Linvida“, UAB ,,Bordena“, UAB ,,Camira Fabric“, UAB ,,Biokora“,
R. Paulausko įmonei ,,Autolera“, MB ,,Pas Jovitą“, ekologinio ūkio savininkams Audronei ir Kaziui Žiliams.
Ačiū visiems parėmusiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo, ačiū atėjusiems. Kai matome jūsų laimingus veidus, atrodo, ir vargo nebuvo.

Vida Šalvaitienė,
Gėluvos seniūnaitijos seniūnaitė,
bendruomenės tarybos narė

Komentarų nėra