Česnakus ir braškes skubėkime patręšti
Žieminių česnakų lysvelę ar nors mažą braškių plotelį darže beveik pas kiekvieną šeimininkę rasime. Jau balandžio pradžioje gležni daigeliai po žiemos šalčių išlindo, taigi dabar pats laikas juos patręšti, kad kuo greičiau augtų, suvešėtų.
Dažnas mano, kad dar vėsu, naktys šaltos, nėra ko skubėti, vis tiek augalėlis neaugs. Bet jis neauga ne todėl, kad šalta, o todėl, kad dar dirvoje maža azoto. Mat vėsiu oru dirvos mikroorganizmai dar neaktyvūs, azoto neatpalaiduoja, taigi taip reikalingo augalui šio elemento trūksta.
Norint gauti gražius stambius česnakus, reikia bent tris kartus jų lysvelę papildomai patręšti. Pirmą kartą amonio salietra, taip pigiau. 10 m2 lysvei reikia išberti apie 200 g trąšos. Vėliau, po 3-4 savaičių, vėl tręšiame, bet tada geriau tiks kalcio salietra, dar vėliau tręšime kalio salietra. Intensyviai augant, česnakų ropelėms ypač daug reikia prieinamo kalio. Taip tręšdami išauginsime didžiulius česnakus, kuriais rudens parodoje visus nustebinsime…
Tik sniegui nutirpus skubėkime ir braškių lysvelę patręšti. Tinka tik bechlorės trąšos. Lengviausia tai padaryti išberiant kompleksines trąšas KEMIRA CROPCARE NPK santykiu 10-10-20 arba HYDRO COPLEX NPK 11-12-18. Norma 10 m2 lysvei 300-500 g. Antram patręšimui braškėms sulapojus, žydėjimo pradžioje tinkamiausia trąša KEMIRA FERTICARE NPK santykiu 14-11-25. Galima jos 0,7-1 proc. tirpalą purkšti ant lapų, tai 70-100 g trąšos 10 litrų vandens. Dar geriau šią trąšą sumaišyti su dvigubu, trigubu kiekiu kalcio salietros ir pakrikai išbarstyti. Taip subalansuotai tręšiant, braškių stiebeliai bus tvirti, braškės kietokos, gero skonio, tinkamos transportuoti vaikams ir anūkams…