Dainuokim, aukštaičiai, dainuokim, žemaičiai

Siųsti Versija spausdinimui

Praėjus vasaros kaitrai, su vos juntamu rudens atsidūsėjimu rugpjūčio penktąją uždainavo žemaičiai. Pritariant muzikos akordams, dainavo ir aukštaičiai. Tą dieną vyko penktoji Respublikinė kaimo kapelų šventė, kartu Norgėlų kaimo bendruomenė minėjo savo įsikūrimo dvidešimtmetį.
Pirmieji kaimo bendruomenės pirmininkai Vincas Blinstrubas ir Gražina Čiarienė su dabartiniu bendruomenės pirmininku Antanu Kilčausku pakėlė bendruomenės vėliavą. A. Kilčauskas apžvelgė per dvidešimt metų bendruomenės nueitą kelią ir tuos darbus, kuriuos Norgėlų žmonės atliko su dideliu užsispyrimu ir entuziazmu. Pirmininkas dėkojo norgėliškiams, kurie savo kruopščiu darbu prisidėjo prie bendruomenės kūrimo ir jos klestėjimo.
Į Norgėlų kaimo bendruomenės garbės knygą įrašomi labiausiai nusipelnę kaimo gyventojai. 2023 m. minint dvidešimties metų jubiliejų bendruomenės tarybos sprendimu nutarta į ją įrašyti Albiną Grumundienę, Rasą ir Darių Kvietkus, Joną Sorių, Zitą Žemaitienę ir Vladą Žemgulį. Jiems buvo įteiktos nuotraukos ir gėlių. Padėkota bendruomenės tarybos nariams.
Ne vieną kartą vedėjų Sandros ir Airino buvo paminėti šventės rėmėjai, be kurių respublikinė kaimo kapelų šventė ir bendruomenės jubiliejus būtų buvę ne tokie įspūdingi. Bendruomenė dėkinga Robertui Šiugždai, akcinei bendrovei „Linas Agro“, uždarosioms akcinėms bendrovėms „Izora“, Nekrilita“, „Danspin“, Litspin“, „Raivila“, „Raseinių žuvininkystė“, „Raseinių statyba“, „Sparkus“, „Virgmila“, „Viduklės briketai“, parduotuvių savininkams: „Aibės“ – Aldevinui Siriūnaičiui ir „Vasiukų“ – Giedriui Rudžianskui, verslininkms Rimai ir Viliui Andriukaičiams, Redai Banienei, Neringai Kasputienei, Donatui Burneikai, Daliai Lukauskienei, Airinui Jermolajevui, Remigijui Tamošaičiui, Rimantui Auguliui, Egidijui Macijauskui, Redai Tamulevičienei, Kęstučiui Savickui, kooperatinei bendrovei „Raseinių prekyba“, ūkininkams Gintui Lukoševičiui ir Antanui Račui. Dėkingi esame Raseinių, Girkalnio ir Kalnujų seniūnijoms. Šventės didžiausias talkininkas buvo Raseinių rajono kultūros centras.
Su švente sveikino Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius, vicemeras Matas Skamarakas, Seimo nariai Julius Sabatauskas ir Petras Gražulis, Raseinių rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Jonas Vazgys, VVG grupės „Raseinių krašto bendrija“ pirmininkė Irena Dapkuvienė, Raseinių rajono seniūnijos vadovas Rolandas Klusas, kaimo bendruomenių pirmininkai Diana Kaupaitienė, Dalytė Raudonienė, Gražina Andraitienė, Klemensas Šaulys, Romas Daujotas, Andrius Rimavičius, Vidas Lukošius ir Savivaldybės tarybos narys Darius Ulickas.
Respublikinę kaimo kapelų šventę „Dainuokim, aukštaičiai, dainuokim, žemaičiai“ pradėjo šeimininkai – Norgėlų kaimo kapelos „Giružė“ muzikantai. Be jų, dalyvavo dar šeši kolektyvai: „Kamana“ iš Sartininkų, „Dainuok, širdie“ iš Tauragės, „Kaimynai“ iš Pagramančio, „Vingerinė“ iš Anykščių, „Čirpulė“ iš Veliuonos, „Nemakščių vyrai“. Vasaros lietučiui dulkiant linksmino ir muzikos grupė „Bernužėliai“. Visiems šiurpuliai per kūną ėjo, kai susirinkusieji kartu su Norgėlų kaimo kapela ir „Nemakščių vyrais“ pagal tautos dainiaus Maironio žodžius užtraukė „Už Raseinių, ant Dubysos“… 22 valandą dangų nušvietė G. Čiarienės dovanoti įspūdingi fejerverkai.
Antanas Kilčauskas,
Norgėlų kaimo bendruomenės
pirmininkas

Komentarų nėra