Dalia Grybauskaitė

Siųsti Versija spausdinimui

Nuo Prezidentės Dalios Grybauskaitės kadencijos pradžios praėjo metai. Visuomenės apklausos duomenimis, jos reitingai labai aukšti. Tačiau ar iš tikrųjų taip yra? Ar prezidentė pateisino savo rinkėjų lūkesčius? Tokį klausimą uždavėme keletui Žaiginio miestelio gyventojų…

Laura UŽUMECKAITĖ, jauna mama:

Aš daug vilčių niekada nedėjau į Prezidentę, nes mūsų šalis – ne prezidentinė valstybė. Todėl Prezidentė, kad ir kokia stipri bebūtų, viena negali pašalinti visų mūsų gyvenimo skaudulių. Manau, jog kiekvienas iš mūsų turėtume prisiimti dalį atsakomybės dėl šiandieninės situacijos Lietuvoje. Kai tik kas blogai, mes tuoj kaltiname Seimą, Prezidentę ir Vyriausybę. O ar ne patys juos išsirenkame? Kad ir dabar: į Seimą išrinkome juokdarių partiją. O tu, Prezidente, būk gera, susidorok su jų priimtais kvailais sprendimais. Manau, kad Prezidentė be mūsų visų paramos nepajėgs šalies išvesti iš krizės. Turime padėti tai padaryti mes visi.

Aleksandra VASILJEVA, namų šeimininkė:

-Žaviuosi ja kaip moterimi, kuri, nepaisant jokių sunkumų, baigė solidžius mokslus įvairiose aukštosiose mokyklose, padarė puikią karjerą… Ši protinga moteris darė ir daro mūsų šaliai garbę atstovaudama Lietuvą tarptautiniuose susitikimuose. Tikiu, kad jos žinios finansų, politikos, tarptautinių santykių srityse duoda gerą paspirtį Lietuvai.

Tiesa, norėtųsi, kad Prezidentė dažniau atsigręžtų į paprastų Lietuvos gyventojų kasdienybę. Gal būt ji galėtų sumažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo…

Linkiu mūsų Prezidentei dar daugiau ryžto kovojant su Lietuvoje išsikerojusiomis blogybėmis.

Margarita RUTKAUSKIENĖ, pensininkė:

-Man labai patinka Prezidentės Dalios Grybauskaitės ryžtingumas. Mano manymu, su buvusiu Prezidento Valdo Adamkaus vadovavimu šaliai nėra ko lyginti. V. Adamkus buvo labai neryžtingas ir susitaikęs su šalyje išsikerojusiomis negerovėmis. Todėl prie Adamkaus apie tokias permainas, kokias šiuo metu teisėsaugos ir jėgos struktūrose padarė Dalia Grybauskaitė, tebuvo galima tik pasvajoti.

Labiausiai patinka tai, jog ji daug dėmesio skiria šalies vidaus problemoms. Iki jos mums buvo susidaręs įspūdis, kad prezidento rūpestis – tik užsienio politika.

Tiesa, būtų labai gerai, kad prezidentė D. Grybauskaitė ateityje paprastiems žmonėms vis dėlto paaiškintų, kodėl atleido iš užimamų pareigų vieną ar kitą aukštą valstybės pareigūną. Šiuo metu apie tokias priežastis mums belieka tik spėlioti.

Arūnas BIRVINSKAS, Raseinių kultūros centro Žaiginio filialo vadovas:

-Metai prezidentės kadencijos nėra daug, tačiau atvirai pasakysiu, kad mano lūkesčių prezidentė nepateisino. Prieš rinkimus ji švaistėsi skambiomis frazėmis, bet realiai gyvenime jos taip ir nebuvo įgyvendintos. Prezidentė D. Grybauskaitė žadėjo ir su korupcija kovosianti, ir valdininkus mažinsianti, o ar taip atsitiko? Visi puikiai matome, kad ne.

Savo metiniame pranešime prezidentė prisipažino, jog nesitikėjo rasianti Lietuvą šitaip apsikyšininkavusią. Blogai, kad nesitikėjo, kad nematė to, kuo mes visi seniai gyvename. O kaip galima valdyti šalį, jos nepažįstant? Už tai ir murkdomės toje pačioje korupcijos pelkėje.

Mane ypač liūdna, kad per tuos metus šalyje nė kiek į gerą pusę nepasikeitė ekonominė situacija.

Laimutė MUSTEIKIENĖ, daugiavaikė motina:

-Mano akimis Prezidentė Dalia Grybauskaitė – gudri lapė, kalbanti tai, ką žmonės nori girdėti, bet ne tai, ką realiai galėtų ištesėti.

Tokio elgesio pavyzdžiu, manau, galėtų būti ir daug debatų visuomenėje sukėlęs motinystės išmokų įstatymas. Iš pradžių Prezidentė garsiai pasipiktino dėl tėvų lūkesčių žlugdymo ir įstatymą vetavo. O paskui jį vis tiek pasirašė. Be to, motinos liko kaltos ir dėl įstatymų landų, nors ir ne motinos tame įstatyme tų landų pridarė. Kai kurios tik pasinaudojo skylėtu įstatymu. Bet nubaustos už tai buvo visos vienodai. Ir tos, kurios pasinaudojo, ir kurios ne. Blogai, jog valstybė priima įstatymus, bet neprisiima už juos atsakomybės.

Linas ANDRIUŠKA, Raseinių profesinės mokyklos moksleivis:

-Niekad negerbsiu nė vieno vadovo tokios valstybės, kurios žmonės vietoj gyvenimo savo šalyje yra priversti rinktis emigranto dalią. Baisu net pagalvoti, kiek mano pažįstamų jaunų žmonių šiuo metu skina apelsinus Italijoje, slaugo senelius Vokietijoje ar lieja prakaitą Anglijos statybų aikštelėse.

Aš nesakau, jog dėl to yra kalta viena Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kad ji per vienerius prezidentavimo metus galėjo daug ką nuveikti, kad jaunimui nereikėtų bėgti iš šalies. Tačiau kažkokių žygių ta linkme ji privalėjo imtis. Dabar matau, kad po mokyklos baigimo, man nebebus kito kelio – teks krautis lagaminus ir važiuoti ieškoti darbo į Airiją ar Norvegiją, nes Lietuvoje šiuo metu jo nė su žiburiu nerasi.

Regina VIRVILIENĖ, ūkininkė:

-Balsavau už Dalią Grybauskaitę, nes tikrai nemačiau kito tinkamo kandidato į prezidentus. Džiugu, kad ji parodė esanti verta pasitikėjimo. Man ypač patinka jos raginimai daugiau dirbti, o mažiau dejuoti. Kiekvienas galime savo kasdieniu darbu keisti ir gražinti mūsų Lietuvėlę. Ir pradėkime nuo savo kiemo, gatvės ar miestelio. Rodykime gražų pavyzdį savo vaikams. Atgaivinkime ar pradėkime kurti naujas mūsų miestelio tradicijas, organizuokime talkas, dalinkimės gerąja patirtimi, nuoširdžiai padėkime kaimynams. Būkime geresni vieni kitiems…

Man patinka, kad pagaliau turime tokią prezidentę, kuri nevynioja žodžių į vatą ir tiesiai šviesiai rėžia tai, ką galvoja, visai nepaisydama, ar tai patiks aukštiems ponams, ar ne. Džiaugiuosi, kad ji išjudino ilgus metus teisėsaugoje klestėjusius klanus, kad ryžosi kovoti su korupcija.

Gal ir ne viskas jai sekasi taip, kaip norėtųsi, bet ji bent kažką daro, kas mums, paprastiems žmonėms, suteikia nors šiek tiek vilties,  kad rytojus bus šviesesnis. Manau, jog čia ir slypi jos populiarumo sėkmė. Žmonėms reikia gero žodžio ir paguodos. Reikia žinoti, jog nebaudžia mumis ir kiti blogi dalykai netruks amžinai.

Parengė Gytis Sadūnas

Komentarų nėra