Dar penkios minutės nakties

Siųsti Versija spausdinimui

Giedrius Arbačiauskas jau apie 25-erius metus teatro scenoje. Tačiau tai ne tik teatro scena, tai ir kinas, ir televizija. Giedriaus aktorinė veikla yra labai įvairi. Jis puikaus balso savininkas. Daugelis neįsivaizduoja LRT televizijos be jo įgarsinamų filmų. Kita Giedriaus labai mylima ir širdžiai artima veikla – tai jo dainuojamoji poezija. Meilė ir pagarba moderniųjų lietuvių poetų eilėms. Kaip sako pats Giedrius, jų tekstai tiesiog dainuoja.
Giedrius kuria kartu su savo žmona Agne. Agnė yra profesionali violončelininkė, baigusi Lietuvos muzikos akademijoje pas prof. S. Sondeckienę magistro studijas. „Nuo vaikystės klausiausi V. Kernagio dainų, mokėjau jas visas mintinai, taip pat mėgau B. Okudžavos, Ž. Bičevskajos ir kitų bardų dainas. Mano aplinkoje visuomet skambėjo muzika“, – sako Agnė. Idėja muzikuoti kartu su Giedriumi gimė abiem, tačiau susigroti nebuvo taip jau paprasta. Giedrius aiškiai įsivaizduoja, kaip turėtų skambėti daina, tačiau negali užrašyti natomis, o Agnė buvo pratusi groti iš natų. „Taip mes tapome vienas kito padėjėjais, aš moku užrašyti dainą natomis, suteikti jai formą, o Giedrius išmokė mane laisviau groti“, – sako Agnė.
Programa „Dar penkios minutės nakties“ – dainuojamosios poezijos dainos ir eilės. Puikus, šiltas Giedriaus balsas, papildomas violončelės garsų. Ramios, švelnios, jausmingos eilės, kurias skaito tarp atliekamų dainų Agnė ir Giedrius, tarsi dviejų širdžių pokalbis poezijos ir dainos forma. Dainos sukurtos pagal J. Degutytės, B. Brazdžionio, H. Radausko, A. Jonyno, J. Strielkūno, D. Saukaitytės, A. Baltakio, V. Mačernio, T. Venclovos, Antano A. Jonyno, D. Kajoko, R. Buroko eiles. Skaitoma šių poetų, taip pat J. Marcinkevičiaus, J. Kunčino,
A. Nykos-Niliūno, H. Nagio meilės lyrika.
Kaulakių bibliotekos informacija

Komentarų nėra