Dar valgantieji moka už jau nebevalgančiuosius

Siųsti Versija spausdinimui

Pastarosiomis dienomis visi stebisi, kodėl taip staiga ir taip pastebimai į neregėtas aukštumas šoktelėjo maisto produktų kainos.
Labai tikėtina, kad taip padaryta norint pradžiuginti pirkėjus. Bet ne dabar, o per Kalėdas. Mat dabar stipriai pakėlus kainas, lengviau bus pradėti kalėdinių nuolaidų akcijas.
Gyvename tokio pašėlusio tempo laikais, kad apie Kalėdas reikia galvoti vos tik vasarai pasibaigus.
Prekybininkai lenktyniauti su laiku, matyt, mokosi iš politikų. Antai Seimo narys Vytenis Povilas
Andriukaitis siūlo rinkimus į parlamentą surengti jau kitų metų pradžioje – kartu su rinkimais į savivaldą. Jei rinkimus galima rengti nepasibaigus kadencijai, tai kodėl maisto produktų kainų negalima didinti nepabrangus žaliavoms?Kita vertus, ne visi supranta, kad kainų kūrimas – labai imlus, didžiulių intelektinių resursų reikalaujantis darbas. Gali būti, kad kainodaros strategijų modeliavimas yra kur kas sudėtingesnis, nei, pavyzdžiui, varškės ar duonos gamyba.
Todėl neverta stebėtis, jei atsiras tokios veiklos sritys, kaip duonos kainodara arba varškės kainodara. Nereikia užmiršti, kad į prekės kainą įskaičiuojamos ir brangiai kainuojančios kainodarininkų paslaugos. Dėl to ne visai logiška šiais laikais ieškoti kažkokių efemeriškų sąsajų tarp produkto ir žaliavos kainos. Visa paslaptis – kainodaroje.
Dar viena priežastis, galinti di-dinti maisto kainas – tai valgančiųjų mažėjimas. Tai mažina prekybininkų ir gamintojų pajamas, todėl dar vis tebevalgantiems tenka mokėti ir už nebevalgančius arba vis mažiau valgančius brolius. Gali būti, kad pastariesiems kainodarininkai sukurs kokią nors specialią produktų liniją: pavyzdžiui, „Ubagų duoną“, „Varguolių dešreles“, „Benamių sūrį“, „Bedalių grietinę“, „Alkanųjų margariną“ ir panašiai.

1 Komentaras

  1. Onya

    2012-05-24 04:43

    pradedančioji rašo:Na,labai aciu,SAULE:) tikiuosi ir as,kad vksias bus gerai ir pasieksiu savo,nes tikrai esu pasiruosusi stengtis.o va toks palaikymas is salies tikrai i nauda ir dar tas tavo pasmaikstavimas prilipdo veide sypsena:)tai ko daugiau ir benoret.o ir patarimais butinai pasinaudosiu,nes dabar jau mastau kad reiktu man ne tik svori mest,bet ir savo mastyma,bei bendravima su draugemis pakoreguot.nes tikrai nesu jau tokia neisvaizdi ir ziuredama i save nesislyksciu,o tik matau kad kuna reiktu aptirpdyti ir turbut tikrai jos kazkiek dreba del to kad isivaizduoja mane be to antsvorio:)tureciau labiau savimi pasitiketi ir isdrist pasakyti,kas man nepatinka ir kad saldumu ateinant nesinestu,nes badu nemirstu,o jei atsines tai teks paciom ir suvalgyt:)anksciau tokia nedrasi nebuvau,bendravimas buvo kitoks,pasikeite vksias,kai visos susilaukem vaiku,reciau susitinkam.o ir gal jos pranasesnes jauciasi del to,kad po nestumo be vargo grizo i buvusias figuras,o vat man niekaip nepavyko,tik dar priaugau,nors ir nesu tingine.na,bet dabar esu optimistiskai nusiteikusi ir ziuresim kaip man seksis laikytis maitinimosi plano.viskas ten man patinka ir i kancios recepta tikrai nepanasu:)isigysiu maisto svarstykles ir pirmyn!dar karta aciu,Saule,uz nuomone,geras mintis,o ir palaikyma zinosiu kur rasti:)tau taippat SEKMES!