Darbų pakanka, o pinigų – ne

Siųsti Versija spausdinimui

Pastaruoju metu įmones vargina gana paradoksali problema:  darbų pakanka, o pinigų – ne. Dėl finansinių resursų trūkumo iš dalies kalta bendra ūkinė situacija šalyse: atsiskaitymo mechanizmas – labai sulėtėjęs, o daugelyje sutarčių jau įprasta numatyti, kad atsiskaitymai gali būti atidėti trims mėnesiams. Dėl tokios situacijos ypač kenčia dauguma įmonių darbuotojų. „Alio, Raseiniai“ paklausinėjo žmonių, ar jie laiku gauna atlyginimus.

Gintautas Dukauskas

Mano darbovietėje atsiskaitoma sklandžiai. Nepasakyčiau, kad esu girdėjęs kažkokių nusiskundimų iš draugų ar artimųjų. Skaičiau spaudoje, kad problemų turi bendrovė „Raseinių melioracija“. Esu buvęs vadovu ir yra tekę šiek tiek sulaikyti atlyginimus. Manau, kad tokių situacijų dažniau pasitaikydavo prieš keletą ar keliolika metų. Dabar yra geriau sutvarkyta teisinė bazė, gal šiek tiek geriau ginami žmonių interesai. Dabar bankrutuojanti įmonė turi atsiskaityti su „Sodra“ ir darbuotojais, o seniau pirmoje eilėje stovėdavo bankininkai, todėl su darbuotojais ne visada būdavo atsiskaitoma.

Arūnas Grigas

Daug kur esu dirbęs ir ne vienoje įmonėje teko daug vargti ne tik dirbant, bet ir bandant išsireikalauti uždirbtus pinigus. Kartais atlyginimai vėluodavo po kelis mėnesius. Visi aiškindavo panašiai: pinigai bus, kai parduosime produkciją. Kai dirbau medžio apdirbimo įmonėje, tokias kalbas girdėjau nuolat. Manau, kad paprasti žmonės yra apgaudinėjami ir jiems sunku surasti teisybę. Kažin ar verta skųstis mokesčių inspekcijai, nes tuomet gali nebegauti ir vėluojančių atlyginimų.

Daiva

Dabar jau keletą metų nedirbu, nes slaugau ligonį. Kai dirbau, atlyginimai būdavo išmokami laiku, tačiau susidūriau su kitokio pobūdžio darbuotojų teisių pažeidimais. Mane be priežasties atleido iš darbo iš anksto nepranešę. Tiesioginis viršininkas tik pasakė, kad toks buvo generalinio direktoriaus sprendimas. Buvau priversta parašyti pareiškimą, kad išeinu savo noru, nors išėjau verčiama. Tiesiai šviesiai sakant, buvau išvaryta. Iš pažįstamų ir artimųjų labai dažnai tenka girdėti, kad atlyginimai vėluoja. Jau tapo įprasta, kad darbdaviai savivaliauja. Tačiau, manau, kad atlyginimų negaunantys žmonės dabar turi galimybių apginti savo interesus, tik reikia žinoti, į kokias institucijas kreiptis.

Antanas Jašinauskas

Kai nebuvau pensininkas, dirbau „Telekome“, ir niekada nepasitaikydavo, kad vėluotų atlyginimai. Dabar esu pensininkas, pensija esu labai patenkintas. Turiu kortelę, pinigus pasiimu, kada noriu, laiku perveda. Pragyventi padeda ir kolektyvinis sodas. Nesklandumų su atlyginimais buvo pažįstamiems prieš keletą metų. Įmonė bankrutavo, o su žmonėmis niekas taip ir neatsiskaitė iki šiol. Manau, kad dabar tokių situacijų pasitaiko dažnai.

Linas

Dabar esu bedarbis. Tuo metu, kai turėjau darbo, dėl atsiskaitymų problemų nebūdavo. Žinau, kad vienam mano draugui už darbą nesumokėjo pinigų netoli Raseinių esantį įmonė. Tik po truputį pinigėlių patrupindavo, bet taip ir liko skolinga. Neminėkite tos įmonės pavadinimo. Draugas išvažiavo dirbti į užsienį taip ir neatgavęs visų uždirbtų pinigų.

Birutė Neverdauskienė

Dirbu įmonėje „Regvila“. Atsiskaito tvarkingai. Iš artimųjų ir giminių neteko girdėti, kad jų darbovietėse būtų atsiskaitoma ne laiku arba iš viso nemokėtų atlyginimų.

Nedas Mickus

Su atsiskaitymais neturiu jokių problemų — darbdaviai atsiskaito tiksliai ir laiku. Dirbu Ispanijoje. O Lietuvoje ne kartą girdėjau, kad su atlygimais – labai prastai. Iš Lietuvos išvažiavau dėl to, kad čia labai sunku rasti gerą darbą.

Valė Šulinskaitė

Gal man pasisekė, tačiau atlyginimą visada gaunu laiku. Tą patį galiu pasakyti ir apie savo pažįstamus, artimuosius.

Violanta

Turime nemažą ūkį, ir jis yra mūsų pragyvenimo šaltinis. Patys sau esame šeimininkai. Tačiau žinau, kad daug žmonių gauna labai mažus atlyginimus. Ypač sunku jauniems žmonėms. Dėl prastų atlyginimų jie priversti ieškoti laimės užsienyje, nors ir norėtų dirbti Lietuvoje. Darbo negauna net gerai mokslus pabaigę studentai. Tai yra baisiausia.

Birutė

Man nėra taip buvę, kad atlyginimai vėluotų ar jie būtų nesumokami. Dabar aš jau išėjusi, taip sakant, į užtarnautą poilsį. Labai dažnai tenka girdėti, kad su žmonėmis už darbą neatsiskaitoma. Kiek žinau, žmonės pradeda šurmuliuoti, kai negauna atlyginimo antrą mėnesį. Gerai daro, kad netyli, kad reikalauja to, kas jiems teisėtai priklauso. Už save reikia pakovoti.

Irena Gordejeva

Iki pensijos dirbau prekyboje. Kiek pamenu, niekada nepasitaikė, kad atlyginimai vėluotų. Dabar džiaugiuosi, kad pensija nevėluoja.

Komentarų nėra