Daržovėms – KEMIRA trąšos
KEMIRA trąšų populiarumas ir efektyvumas yra didžiulis, daugelis pirkėjų sako – duokite man tų raudonos spalvos miltelių… Iš tiesų, tai kompleksinės gana koncentruotas, labai lengvai vandenyje tirpstančios, universalaus panaudojimo trąšos. Jos savo sudėtyje turi visus makroelementus optimaliu santykiu, pagal augalų vegetacijos poreikius. Taip pat šiose trąšose yra visi aštuoni reikalingiausi mikroelementai – magnis, boras, kobaltas, varis, geležis, manganas, molibdenas, cinkas.
Trąšos pavadinimas | Azoto (N)
proc. |
Fosforo (P2O5)
proc. |
Kalio (K2O)
proc. |
Sieros (S)
proc. |
Kemira Folicare
Kemira Ferticare Kemira Ferticare |
22
14 6 |
5
11 14 |
22
25 30 |
9
6 4 |
Visos šios trąšos yra skirtos daržovių, bulvių, uoginių kultūrų, braškių, gėlių pagrindiniams ir papildomiems tręšimams skirtingais vegetacijos laikotarpiais. Trąšos gerai tirpsta vandenyje, lengvai augalų įsisavinamos, jose nėra augalams kenkiančio chloro. Trąšos gana koncentruotos, todėl jų privalumas prieš skystas trąšas tas, kad maisto elementų kiekis svorio vienete, o tuo pačiu trąšos vertė kelis kartus didesnė, kai kainos gana panašios. O trąšai ištirpinti darbo tai nedaug, kam gi mokėti už vandenį…
Šių trąšų naudojimo būdai yra trys – nuolat laistant, tręšiant per lapus ir pakrikai barstant. Laistant rekomenduojama 0,15-0,20 proc. arba 15-20 g trąšos 10 litrų vandens. Tręšiant per lapus, koncentracija didinama iki 0,5-1 proc. arba 50-100 g trąšos 10 litrų vandens. Pakrikai beriant šiltnamyje ar lauke 10 m2 lysvei norma 200-400 g trąšos, bet prastesnėse, seniai mėšlu tręštose dirvose ją reikia bent trečdaliu padidinti.
Skiriasi šių trąšų panaudojimas. FOLICARE NPK santykiu 22-5-22 naudojama daržovių, uoginių kultūrų ypač braškių papildomiems tręšimams vegetacijos pradžioje. Naudojama ir vėlesniu laikotarpiu, augalams skurstant. Labai efektyvi ši trąša purškiant ją ant augalų lapų. Purškimą galima kartoti kas 7-10 dienų. Purškiant daržoves ar bulves, šios trąšos naudojimą galima derinti su cheminėmis augalų apsaugos priemonėmis prieš ligas ar kenkėjus. Tik ruošiant tokį tirpalą, trąšos normą reikia trečdaliu, o jauniems augalams – pusiau sumažinti. Nepatartina purkšti vidurdienį, esant aukštai oro temperatūrai, geriau ryte ar vakare.
FERTICARE NPK santykiu 14-11-25 pati universaliausia trąša. Ji naudojama visoms daržovėms, uoginėms kultūroms, gėlėms pirmoje vegetacijos pusėje iki vidurvasario. Mat šios trąšos maisto elementų santykis optimaliai atitinka augalų poreikius jų intensyviausiu augimo laikotarpiu. Naudojimo būdai, kaip minėta, tie patys – laistant, purškiant ant lapų, pakrikai barstant.
FERTICARE NPK santykiu 6-14-30 naudojama antroje augalų vegetacijos pusėje, daržovių ypač vaisinių – pomidorų, agurkų derėjimu ir taip pat gėlių, braškių žydėjimo metu. Šioje trąšoje santykinai daugiausia fosforo ir kalio, o tuo laikotarpiu šių elementų augalai daugiausiai stokoja. Mažas azoto kiekis pristabdo jau nebereikalingą vešlios lapijos susidarymą. Tręšimo normos tos pačios, kaip ir anksčiau minėtų trąšų.
Tinkamiausia ypač šiltnamiuose yra derinimas visų trijų paminėtų tirpių KEMIRA trąšų. Pradžioje FOLIKARE NPK santykiu 22-5-22, vėliau FERTICARE NPK 14-11-25, o jau nuo vidurvasario FERTICARE NPK santykiu 6-14-30. Tik taip tvarkantis, galima iš mažo šiltnamio ar daržo sklypelio gauti gerą derlių.
aleksandras
2016-07-12 11:39
Dėkoju už išsamią informaciją.
Albertas
2017-07-31 20:38
As taip pat.