DĖMESIO. Raseinių rajono savivaldybėje skelbiama gripo epidemija

Siųsti Versija spausdinimui


Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. sausio 31 d. įsakymu Nr.(5.3)-A1-85 ,,Dėl gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemijos paskelbimo Raseinių rajono savivaldybėje“ nuo 2011 m. vasario 1 d. rajono Savivaldybėje skelbiama gripo epidemija.
Kauno visuomenės sveikatos centro Raseinių skyriaus specialistai informuoja, kad nuo 2011-01-24 iki 2011-01-30 žymiai padidėjo sergamumas ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis  (ŪVKTI) bei gripu ir pasiekė epideminį lygį. Buvo užregistruoti 44  gripo atvejai, 383 ŪVKTI atvejų. Gripu ir ŪVKTI daugiausiai sirgo vaikai nuo 0-18 metų amžiaus (t.y. 73,3 proc. visų sirgusių). Bendras sergamumas kvėpavimo takų infekcijomis bei gripu yra 106,39 atvejai 10 000 gyventojų, sergamumas gripu sudaro 10, 3 %.
Sergamumas laikomas epideminiu, kai sergamumo ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis bei gripu rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 000 gyventojų.
Gripo epidemijos metu Kauno visuomenės sveikatos centro Raseinių skyriaus specialistai pataria:

1. Vengti artimo sąlyčio su sergančiu žmogumi. Išlaikyti mažiausiai vieno metro atstumą nuo sergančio gripu žmogaus, vengti masinio susibūrimo vietų. Kai vieno metro atstumo negalima išlaikyti, sutrumpinkite artimo sąlyčio laiką su sergančiu žmogumi. Nelankykite sergančių žmonių, jeigu tai nėra būtina.
2. Dažnai plauti rankas. Dažnas rankų plovimas ir dezinfekavimas padeda apsisaugoti nuo viruso. Kruopščiai plaukite rankas su muilu ir vandeniu, ypač po kosėjimo ar čiaudėjimo. Alkoholio turinčios rankų valymo priemonės mažina viruso plitimą per rankas. Rankas reikia plauti mažiausiai 20 sekundžių.
3. Vengti liesti akis, nosį ar burną. Virusai dažniausiai plinta, kai žmogus paliečia gripo virusu infekuotą aplinkos daiktą ir po to, liesdamas savo veidą (akis, nosį, burną), gali užsikrėsti gripo viruso infekcija.
4. Sergant likti namie, neiti į darbą ar mokyklą. Sergantys suaugę gali užkrėsti kitus asmenis maždaug 5 dienas po pirmųjų simptomų, o vaikai − maždaug 7 dienas po pirmųjų simptomų.
5. Jeigu nepavyko išvengti gripo, pajutus pirmuosius ligos požymius (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį) būtina nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Komentarų nėra